Rozkład jazdy
Wrocław PraczeWrocław Główny
Kup bilet na przejazd pociągiem
Wrocław Główny ➤ Wrocław Pracze
Rozkład jazdy Wrocław Pracze – Wrocław Główny
Rozkład jazdy PKP Wrocław Pracze-Wrocław Główny zapewnia mieszkańcom północno-zachodniej części miasta alternatywny sposób komunikacji z centrum. Dzielącą stacje odległość 13 km można wygodnie i bezpiecznie pokonać w niecałe 20 minut. Przygotowana przez Koleje Dolnośląskie oferta biletu aglomeracyjnego, który uprawnia posiadacza do korzystania w ramach jednego biletu z kolei i komunikacji miejskiej, dodatkowo pozwala oszczędzić na kosztach podróży.
Sprawdź pociągi Wrocław Pracze-Wrocław Główny i podróżuj koleją po mieście.
Informacje o utrudnieniach
Poniżej znajdą Państwo informacje o ewentualnych utrudnieniach na trasie, która obejmuje stacje PKP Wrocław Pracze oraz Wrocław Główny.
Brak zgłoszonych utrudnień w ruchu.
Ruch bez zakłóceńbrak zgłoszonych utrudnień w ruchu.
Ruch bez zakłóceńRozkład jazdy Wrocław Pracze-Wrocław Główny
Na rozkład jazdy Wrocław Pracze-Wrocław Główny składa się kilka codziennych połączeń. Lokalizacje obu stacji zapewniają swobodny dostęp do komunikacji miejskiej, co pozwala dojechać w dowolne miejsce w mieście, niezależenie od godziny kursowania pociągu. Dzięki temu można bez obaw zaplanować podróż do pracy, szkoły lub w celach rekreacyjnych i dotrzeć do celu na czas.
Wrocław Pracze – Wrocław Główny – lokalizacje
Wrocław Pracze
Uruchomiona w 1874 roku stacja kolejowa Wrocław Pracze znajduje się przy ulicy Towarowej na osiedlu Pracze Odrzańskie. Jako jedna z wielu stacji znajdujących się na terenie miasta posiada kategorię dworca aglomeracyjnego. Poza koleją na miejsce można dostać się również samochodem bądź autobusem. Poza połączeniami miejskimi, takimi jak Wrocław Pracze-Wrocław Główny, stacja obsługuje także pociągi do wszystkich stacji znajdujących się na trasie do Głogowa, w tym Brzeg Dolny, Wołów i Ścinawa.
Wrocław Główny
Końcowa stacja PKP połączenia Wrocław Pracze-Wrocław Główny znajduje się w centrum miasta. Pierwsi Pasażerowie wyjechali z niej w 1857 roku, natomiast w latach 2010-2012 dworzec został wyremontowany i dostosowany do współczesnych standardów obsługi Podróżnych. Stacja jest doskonale skomunikowana i można się do niej dostać równie łatwo samochodem, jak i transportem publicznym. W pobliżu dostępne są parkingi, postoje taksówek, przystanki autobusowe i tramwajowe oraz dworzec PKS.
W samym budynku dworca Podróżni znajdą kasy biletowe i biletomaty, BOK, lokale gastronomiczne, poczekalnię oraz toalety. Pobliska infrastruktura zapewnia natomiast sklepy, punkty usługowe, noclegi oraz restauracje.