Ceny biletów - sprawdź aktualny cennik

Ceny biletów – sprawdź aktualny cennik

Zamieszczone poniżej cenniki przedstawiają ceny biletów pociągów według standardowych ofert Kolei Dolnośląskich. Są to taryfy obowiązujące przez cały rok i podlegające ulgom określonym ustawowo. Należy pamiętać, że KD oferuje również wiele promocji na przewozy regionalne, przez co cennik może różnić się od finalnej ceny konkretnego biletu. Jedyna cena, jaka nie ulega zmianie to cena za przewóz zwierzęcia, roweru i bagażu.

Ceny biletów jednorazowych

 

Tabela z wykazem ulg dostępna w załączniku na dole strony.

Ceny biletów jednorazowych według taryfy "RAZEM"

Cennik opłat za przejazd jednorazowy wg. taryfy RAZEM

Tabela z wykazem ulg dostępna w załączniku na dole strony.

Ceny biletów miesięcznych imiennych odcinkowych w jedną stronę

Tabela opłat za bilety odcinkowe miesięczne imienne wg. taryfy podstawowej na przejazd w jedną stronę

Tabela z wykazem ulg dostępna w załączniku na dole strony.

Ceny biletów miesięcznych imiennych odcinkowych w dwie strony (TAM/POWRÓT)

Tabela opłat za bilety odcinkowe miesięczne imienne wg. taryfy podstawowej na przejazd w dwie strony Tabela opłat za bilety odcinkowe miesięczne imienne wg. taryfy podstawowej na przejazd w dwie strony

Ceny biletów miesięcznych odcinkowych według taryfy "RAZEM" na przejazd w jedną stronę

Tabela opłat za bilety odcinkowe miesięczne imienne wg. taryfy RAZEM na przejazd w jedną stronę

Tabela z wykazem ulg dostępna w załączniku na dole strony.

Ceny biletów tygodniowych odcinkowych (cena podstawowa oraz taryfa "RAZEM")

Opłaty za bilety odcinkowe tygodniowe imienne według Taryfy Podstawowej na przejazd w JEDNĄ STRONĘ

T/P (Tam/Powrót) – bilet miesięczny odcinkowy w dwie strony

TAM – bilet miesięczny odcinkowy w jedną stronę

Tabela z wykazem ulg dostępna w załączniku na dole strony.

Opłaty zryczałtowane (opłaty za przewóz: psa, roweru, bagażu)

Opłaty za bilety na przewóz rzeczy i zwierząt

Bilety okresowe, taryfy i ulgi

Ceny biletów pociągów według standardowej pojedynczej taryfy są uzależnione od odległości, jaką musi pokonać pojazd. Eksploatacja taboru oraz związane z nią koszty są tego główną przyczyną. Każde z połączeń podlega ustawowym ulgom, jakie przysługują osobom do nich uprawnionym. Poza tym oferujemy dwie stałe ulgi – Senior 60+ oraz Legitymacja KD.

Jako tanie linie kolejowe wzbogaciliśmy cennik o stałą taryfę „Razem”. Dzięki niej Pasażerowie podróżujący w grupie 2-4 osób płacą mniej, a nasze pociągi nie jeżdżą puste. Taryfa jest również swego rodzaju promowaniem dbania o środowisko – korzystanie z komunikacji zbiorowej zamiast samochodów.

Oferujący przewozy regionalne cennik nie może obyć się bez biletów okresowych. Codzienne podróże mieszkańców Dolnego Śląska do pracy czy szkoły pokazują jaką popularnością cieszą się koleje. Stąd nasza oferta biletu miesięcznego. Podobnie jak w taryfie pojedynczej ceny biletów pociągów zależą od odległości, ale finansowo są korzystne dla Pasażera. Bilet miesięczny podlega wszelkim ustawowym ulgom. Istnieje możliwość zakupienia biletu na daną trasę w jedną lub w obie strony, w ramach taryfy pojedynczej i „Razem”.

Dodatkowa oferta biletu okresowego to bilet tygodniowy. W razie potrzeby kilkudniowego kursowania na danej trasie warto spojrzeć na ceny biletów pociągów w tej taryfie. Pasażer ma możliwość nabycia biletu w jedną lub obie strony oraz skorzystania z taryfy „Razem”. Cennik na tanie linie kolejowe Dolnego Śląska przedstawia poniżej aktualnie obowiązujące ceny.

Dokładne informacje na temat ulg, jakim podlegają ceny biletów pociągów, zawierają udostępnione na dole strony tabele. Dodatkowo zamieszczamy wykaz relacyjnych odległości między stacjami, które obsługują nasze przewozy regionalne. Cennik w zestawieniu z zawartymi w nim informacjami pozwala zorientować się, jaka będzie cena biletu na interesującym nas odcinku.

Sprawdź ceny biletów pociągów Kolei Dolnośląskich i wybierz taryfę najkorzystniejszą dla Ciebie.