Bilety na pociąg – kup bilet na przewozy regionalne

Szeroka oferta Kolei Dolnośląskich zapewnia bilety na pociąg dla każdego Podróżnego. Niezależnie od wieku, celu podróży i jej kierunku, oferujemy bilety kolejowe na przewozy regionalne, optymalnie dostosowane do potrzeb Pasażera. Normalny, ulgowy, jednorazowy czy czasowy – poznaj naszą ofertę, wybierz i kup bilet na pociąg, dzięki któremu szybko i bezpiecznie dotrzesz do celu.

Od czego zależą ceny biletów?

Ceny na bilety kolejowe określane są według kilku zasadniczych czynników. Podstawowym jest naturalnie odległość między poszczególnymi stacjami. Cena, którą należy uiścić za bilety na pociąg, rośnie stosownie do odległości. Powiązany z tym czynnik to koszty eksploatacji taborów. Zmieniająca się sytuacja rynkowa w sektorze energetycznym oraz modernizacja i zaplecze techniczne powodują zmiany cen, w jakich są bilety regionalne.

Czynnikiem, który może wpłynąć na cenę jest długoterminowa rezerwacja biletów kolejowych,  czyli kupno biletów okresowych. Tygodniowy lub miesięczny bilet na pociąg sumarycznie wychodzi korzystniej niż codzienne kupno biletu jednorazowego.

Jakie bilety można nabyć?

Koleje Dolnośląskie mają szeroką bazę ofert na przewozy regionalne, stąd bilety i ich ceny w sposób oczywisty są do nich dostosowane. Standardowe bilety kolejowe dostępne w Kolejach Dolnośląskich to:

  • normalny bilet kolejowy na przejazd
  • bilet ulgowy – podlegający odpowiedniej uldze, np. ze względu na stan zdrowia, towarzyszenie osobie niepełnosprawnej jako przewodnik lub pełnioną funkcję wojskową i państwową
  • w ramach Taryfy „Razem z KD” – przeznaczony dla grupy 2-4 osób, podróżujących razem
  • bilety pociągowe na przewóz zwierząt, bagażu podręcznego pod nadzorem oraz rowerów

Ponadto, jako koleje regionalne, posiadamy bilety w ramach poszczególnych ofert specjalnych. Są to pakiety o stałych cenach, niezależnych od odległości – Dolnośląski Bilet Weekendowy, EURO-NYSA-TICKET.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pasażerów, przy współpracy z innymi przewoźnikami, oferujemy bilety na pociąg w ramach Wspólnego Biletu Samorządowego oraz Biletu zintegrowanego. Dokładne i aktualne informacje na temat cen, ulg i promocji poszczególnych ofert dostępne są na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

Zapoznaj się z naszą ofertą i kup bilet na pociąg dostosowany do Twoich planów.