Jak i gdzie kupić bilet na pociąg

Sprawdź informacje o naszych kasach biletowych, biletomatach i sprzedaży internetowej

Jak i gdzie kupić bilet na pociąg

Gdzie kupić bilet na pociąg to pytanie, które zadaje sobie wielu Pasażerów. W obecnych czasach niezwykle popularne jest kupowanie biletów online, jednak nie każdy jest do tego przekonany i wiele osób nadal korzysta z tradycyjnych sposobów. Poniższa mapa przedstawia rozmieszczenie kas biletowych oraz biletomatów Kolei Dolnośląskich na terenie województwa. Udostępniamy również wyszukiwarkę, w której można znaleźć stacjonarne punkty, znajdujące się najbliżej naszej lokalizacji.

Jak kupić bilet na pociąg?

Stacjonarnie

W rozmieszczonych na terenie województwa kasach biletowych i biletomatach Kolei Dolnośląskich można w tradycyjny sposób nabyć bilet na każdy pociąg. Istnieje również możliwość skorzystania z takiej opcji w Biurach Obsługi Klienta, które znajdują się na dworcach Wrocław Główny oraz Zgorzelec. Nadal możliwe jest także zakupienie biletu bezpośrednio u konduktora w pojeździe. Informacje gdzie kupić bilet na pociąg stacjonarnie zawiera zamieszczona mapa oraz poniższe podstrony.

Online

Jak kupić bilet na pociąg? Bardzo prosto – przez internet. Obecny rozwój informatyczny zaowocował rozmaitymi systemami internetowej sprzedaży biletów.

Bilety oferowane przez Koleje Dolnośląskie można w prosty sposób nabyć w Sklepie KD. Po wyszukaniu połączenia na stronie Kolei Dolnośląskich istnieje możliwość natychmiastowego zakupienia biletu. System proponuje najbardziej korzystną ofertę i nie wymaga rejestracji ani posiadania aplikacji. Sposób jak kupić bilet na pociąg online jest podobny w przypadku każdego systemu i prowadzi przez cały proces intuicyjnie. Bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach, korzystając z komputera, telefonu lub tableta, można w łatwy i szybki sposób zakupić odpowiedni bilet.

Pozostałe kanały sprzedaży online: e-podróżnik, Koleo lub BILKOM.

Biuro Obsługi Klienta

na dworcu Wrocław Główny

SPRAWDŹ
Kasy biletowe KD

w największych miastach Dolnego Śląska

SPRAWDŹ
Stacjonarne biletomaty

sprawdź przy jakich stacjach dokonasz zakupu w biletomacie

SPRAWDŹ
W pociągu KD

zgłoś się do obsługi pociągu

SPRAWDŹ
Sklep Internetowy KD

strona internetowa www.kolejedolnoslaskie.pl

Sprawdź
e-podroznik.pl

aplikacja lub strona internetowa e-podroznik.pl

Sprawdź
BILKOM

aplikacja lub strona bilkom.pl

Sprawdź
KOLEO

aplikacja lub strona internetowa koleo.pl

Sprawdź
KD Partner

partnerskie punkty handlowe

Sprawdź

 

„Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 3 grudnia 2013 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz. U. z 2013 r. poz. 1485) obowiązującym od 1 stycznia 2014 r. (§3 pkt. 4) każdy bilet jednorazowy na przejazd koleją jest fakturą. Nie dotyczy to biletów zakupionych za pośrednictwem Internetu.”

 

W pociągach Kolei Dolnośląskich S.A. nie prowadzi się rezerwacji miejsc.