Rozkłady jazdy pociągów – sprawdź połączenie

Koleje Dolnośląskie umożliwiają pasażerom przewozy regionalne w każdym możliwym kierunku województwa oraz do wielu miast poza jego granicami. Trasy pociągów oraz szynobusów zaplanowane zostały w taki sposób, aby podróż była przyjemna i szybko prowadziła do celu. Koleje regionalne to idealne rozwiązanie dla zwiedzających, ale również tych, którzy pracują lub uczą się poza miejscem zamieszkania.

Szanując czas pasażera, dbamy o to, aby aktualny rozkład jazdy oraz ceny biletów na połączenia kolejowe były zawsze dostępne na naszej stronie.

 

Aktualny rozkład obowiązuje do: 31 sierpnia 2024

Dolnośląski Rozkład Jazdy 2023/2024 obowiązujący od 9 czerwca do 31 sierpnia 2024 r. obejmujący pociągi Kolei Dolnośląskich, Polregio, Kolei Wielkopolskich oraz PKP Intercity wraz z erratą 1.

W Biurach Obsługi Klienta i kasach biletowych Kolei Dolnośląskich S.A. można kupić rozkład jazdy pociągów regionalnych kursujących na terenie Dolnego Śląska. Ulotki z rozkładem jazdy pociągów można bezpłatnie otrzymać w Biurach Obsługi Klienta, kasach biletowych i pojazdach Kolei Dolnośląskich S.A.

Najnowsze informacje po odświeżeniu strony (klawisz Ctrl + F5).

Linia/relacja
Aktualny rozkład
Przyszły rozkład
D1
Wrocław - Legnica - Bolesławiec - Lubań
D10
Wrocław - Legnica - Zgorzelec - Görlitz
Görlitz - Bischofswerda - Dresden
D11
Wrocław - Legnica - Lubin - Głogów
D13
Legnica - Chojnów - Chocianów
D14
Wrocław - Legnica - Żary - Forst
D2/D20
Wrocław - Ścinawa - Głogów - Nowa Sól - Zielona Góra
D3/D30
Wrocław - Żmigród - Rawicz
D31
Rawicz - Góra ■
D4
Wrocław - Sobótka - Świdnica - Bielawa
D40
Wrocław - Jaworzyna Śląska - Świdnica - Bielawa
D6/D60
Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna
D61
Szklarska Poręba - Harrachov - Liberec
D62
Jelenia Góra - Görlitz / Świeradów-Zdrój
D64
Wrocław - Jaworzyna Śl. - Świdnica - Głuszyca
D66
Sędzisław - Královec - Trutnov
D67
Wrocław - Wałbrzych - Adršpach
D7
Wrocław - Siechnice - Jelcz-Laskowice
D70
Wrocław - Dobrzykowice - Jelcz-Laskowice
D8
Wrocław - Trzebnica
D81
Oleśnica - Syców ■
D83
Wrocław - Oleśnica - Krotoszyn
D9
Wrocław - Kłodzko - Lichkov
D90
Wrocław - Kłodzko - Kudowa-Zdrój
D91
Legnica - Świdnica - Kłodzko
D92
Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie ■
D96
Wałbrzych - Kłodzko - Kudowa-Zdrój
Wrocław Główny - Świnoujście
Wrocław Główny - Berlin-Lichtenberg
■ - komunikacja autobusowa

Rozkład jazdy – ważne informacje

Internetowy rozkład jazdy pociągów to zbiór wszystkich istotnych dla pasażera informacji, związanych z tym, jak kursują pociągi. Przedstawiony na stronie liniowy rozkład jazdy wymienia dostępne połączenia pociągów, dzięki czemu pasażer wie, z jakiego miasta pociąg wyrusza, gdzie odbywają się odjazdy pociągów po drodze i jaka jest stacja końcowa. Taki układ pozwala w szybki sposób znaleźć konkretne połączenie.

Dostępne przy każdej relacji szczegółowe rozkłady jazdy pociągów przekazują, na jaki dworzec PKP i o której godzinie należy się stawić. W sposób czytelny i uporządkowany wymienione są poszczególne stacje, rodzaj pociągu oraz godziny odjazdów. Wybrany rozkład jazdy pociągów informuje również o terminach, w jakich obowiązują poszczególne połączenia. Koleje regionalne, planując odjazdy i przyjazdy pociągów, biorą pod uwagę wszelkie zaplanowane prace remontowe, na trasach i dworcach. Dzięki temu pasażer otrzymuje rzetelną informację, na podstawie której może zaplanować podróż. W internetowym rozkładzie jazdy na bieżąco przedstawiane są również wszelkiego rodzaju zmiany i aktualizacje, które wpływają na połączenia kolejowe, aby pasażer miał wgląd w aktualny rozkład i trasy pociągów.

Sieciowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich informuje również o autobusowych liniach zastępczych, jakie obejmują ceny biletów. Dołączona grafika przedstawia jak z danego dworca PKP dostać się na wyznaczony przystanek oraz jak długo będzie trwała taka sytuacja. Ponadto na stronie na bieżąco zamieszczane są informacje o nieoczekiwanych zdarzeniach, które mają wpływ na rozkład jazdy pociągów i szynobusów. Dzięki temu pasażer wie, jakie połączenia pociągowe mogą mieć opóźnienia.
Przewozy regionalne, oferowane przez Koleje Dolnośląskie, to również sezonowe połączenia z ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Przygotowane dla pasażerów taryfy biletowe oraz tanie linie kolejowe i rozkład jazdy umożliwiają dotarcie nawet do nieskomunikowanych kolejowo miejsc. A wszystkie potrzebne informacje na temat trasy pociągu, szynobusu lub autobusu zawiera aktualny rozkład jazdy, zamieszczony na stronie.

Baza wiedzy o tym, jak kursują pociągi

Koleje Dolnośląskie dbają o to, aby rozkłady jazdy pociągów były dostosowane do potrzeb i oczekiwań pasażera. Stale monitorowane są planowane przez zarządcę infrastruktury PKP remonty oraz sezonowe atrakcje turystyczne. Na tej podstawie wprowadzane są wszelkie zmiany w kursowaniu pociągów oraz uzupełniany rozkład jazdy szynobusów.
Zapraszamy do zapoznania się z połączeniami kolei regionalnych i skorzystanie z możliwości, jakie oferują Koleje Dolnośląskie.