573 utrudnień zgłoszone w systemie Sprawdź

Rozkłady jazdy pociągów

Koleje Dolnośląskie umożliwiają Pasażerom przewozy regionalne w każdym możliwym kierunku województwa oraz do wielu miast poza jego granicami. Trasy pociągów oraz szynobusów zaplanowane zostały w taki sposób, aby podróż była przyjemna i szybko prowadziła do celu. Koleje regionalne to idealne rozwiązanie dla zwiedzających, ale również tych, którzy pracują lub uczą się poza miejscem zamieszkania.

Szanując czas Pasażera, dbamy o to, aby aktualny rozkład jazdy oraz ceny biletów były zawsze dostępne na naszej stronie.

Aktualny rozkład obowiązuje do: 12 marca 2023

Dolnośląski Rozkład Jazdy obowiązujący od 12 marca do 10 czerwca 2023 r. obejmujący pociągi Kolei Dolnośląskich, Polregio oraz PKP Intercity wraz z erratą 1-5.

W Biurach Obsługi Klienta i kasach biletowych Kolei Dolnośląskich S.A. można kupić rozkład jazdy pociągów regionalnych kursujących na terenie Dolnego Śląska. Ulotki z rozkładem jazdy pociągów można bezpłatnie otrzymać w Biurach Obsługi Klienta, kasach biletowych i pojazdach Kolei Dolnośląskich S.A.

Najnowsze informacje po odświeżeniu strony (klawisz Ctrl + F5).

Linia/relacja
Aktualny rozkład
Przyszły rozkład
D1
Wrocław Główny - Legnica - Chojnów - Bolesławiec - Węgliniec - Lubań Śląski
D2
Wrocław Główny - Brzeg Dolny - Wołów - Ścinawa - Głogów
D3
Wrocław Główny - Żmigród - Rawicz
D4
Wrocław Główny - Kobierzyce - Sobótka Zachodnia - Świdnica Miasto
D5
Legnica - Jaworzyna Śl. - Świdnica - Dzierżoniów Śl./Bielawa Zach. - Kłodzko
D6
Wrocław Główny - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna
D7
Jelcz-Laskowice - Wrocław Główny - Oleśnica - Milicz - Krotoszyn
D8
Wrocław Główny - Trzebnica
D9
Wrocław Główny - Strzelin - Kłodzko/Stronie Śląskie - Międzylesie - Lichkov
D10
Wrocław Główny - Legnica - Węgliniec - Zgorzelec - Görlitz - (Dresden)
D11
Wrocław Główny - Legnica - Lubin - Głogów
D13
Legnica - Chocianów
D15
Wałbrzych - Nowa Ruda - Kłodzko - Kudowa-Zdrój
D16
Wrocław Główny - Jaworzyna Śl. - Świdnica - Dzierżoniów Śląski - Bielawa Zachodnia
D19
Jelenia Góra - Lubań Śląski - Zgorzelec - Görlitz
D21
Szklarska Poręba Górna - Harrachov - Tanvald - Liberec
D25
Wrocław Główny - Legnica/Chocianów - Żagań - Żary - Forst (Lausitz)
D26
Trutnov - Královec - Kamienna Góra - Sędzisław
D28
Wrocław Główny - Wałbrzych - Meziměstí - Adršpach
D29
Wrocław Główny - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Kudowa-Zdrój
D70
Wrocław Główny - Wrocław Nadodrze - Wrocław Swojczyce - Jelcz-Laskowice
D92
Kłodzko Główne - Kłodzko Miasto - Stronie Śląskie

Rozkład jazdy – ważne informacje

Internetowy rozkład jazdy pociągów to zbiór wszystkich istotnych dla Pasażera informacji, związanych z tym, jak kursują pociągi. Przedstawiony na stronie liniowy rozkład jazdy wymienia dostępne relacje, dzięki czemu Pasażer wie, z jakiego miasta pociąg wyrusza, gdzie odbywają się odjazdy pociągów po drodze i jaka jest stacja końcowa. Taki układ pozwala w szybki sposób znaleźć konkretne połączenie.

Dostępne przy każdej relacji szczegółowe rozkłady jazdy pociągów przekazują, na jaki dworzec PKP i o której godzinie należy się stawić. W sposób czytelny i uporządkowany wymienione są poszczególne stacje, rodzaj pociągu oraz godziny odjazdów. Wybrany rozkład jazdy pociągów informuje również o terminach, w jakich obowiązują poszczególne połączenia. Koleje regionalne, planując odjazdy i przyjazdy pociągów, biorą pod uwagę wszelkie zaplanowane prace remontowe, na trasie i dworcach. Dzięki temu Pasażer otrzymuje rzetelną informację, na podstawie której może zaplanować podróż. W internetowym rozkładzie jazdy na bieżąco przedstawiane są również wszelkiego rodzaju zmiany i aktualizacje rozkładu kolejowego, aby Pasażer miał wgląd w aktualny rozkład i trasy pociągów.

Sieciowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich informuje również o autobusowych liniach zastępczych, jakie obejmują ceny biletów. Dołączona grafika przedstawia jak z danego dworca PKP dostać się na wyznaczony przystanek oraz jak długo będzie trwała taka sytuacja. Ponadto na stronie na bieżąco zamieszczane są informacje o nieoczekiwanych sytuacjach, które mają wpływ na rozkład jazdy pociągów i szynobusów. Dzięki temu Pasażer wie, czy mogą być opóźnienia  przyjazdów pociągów.

Przewozy regionalne, oferowane przez Koleje Dolnośląskie, to również sezonowe połączenia z ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Przygotowane dla Pasażerów taryfy biletowe oraz tanie linie kolejowe umożliwiają dotarcie nawet do nieskomunikowanych kolejowo miejsc. A wszystkie potrzebne informacje na temat trasy pociągu, szynobusu lub autobusu zawiera aktualny rozkład jazdy, zamieszczony na stronie.

Baza wiedzy o tym, jak kursują pociągi

Koleje Dolnośląskie dbają o to, aby rozkłady jazdy pociągów były dostosowane do potrzeb i oczekiwań Pasażera. Stale monitorowane są planowane przez zarządcę infrastruktury PKP remonty oraz sezonowe atrakcje turystyczne. Na tej podstawie wprowadzane są wszelkie zmiany w kursowaniu pociągów oraz uzupełniany rozkład jazdy szynobusów.

Zapraszamy do zapoznania się z połączeniami kolei regionalnych i skorzystanie z możliwości, jakie oferują Koleje Dolnośląskie.