Radar pociągów- śledzenie i monitorowanie lokalizacji pociągów na żywo

„Jak sprawdzić, gdzie jest mój pociąg?”, „Czy jego przyjazd się opóźni?” i „Jak długo muszę czekać?” – to pytania, które zadają sobie Pasażerowie oczekujący na dworcach. Odpowiadając na nie, stworzyliśmy radar pociągów. Ta nowatorska aplikacja ma służyć jako przydatny asystent podróży, poprzez bieżący monitoring pociągów wszystkich połączeń Kolei Dolnośląskich. Radar kolejowy jest przydatnym narzędziem umożliwiającym monitoring i śledzenie pociągów na trasie.

Już nie musisz zastanawiać się, jak sprawdzić gdzie jest pociąg. Wystarczy skorzystać z naszej aplikacji, by zobaczyć ruch pociągów na żywo.

Radar pociągów – co to jest?

Radar pociągów w najprostszym ujęciu to mapa pociągów online. Dzięki wyposażeniu pojazdów KD w specjalne urządzenia przesyłające informacje, Użytkownik widzi na niej jaka jest lokalizacja pociągów, przebieg trasy oraz charakterystykę pojazdu. Praktyczna forma mapy sprawia, że śledzenie ruchu pociągów jest łatwe i czytelne.

Korzystanie z radaru pociągów jest niezwykle proste. Wystarczy wpisać nazwę stacji, np. Wrocław Główny, a po chwili wyświetli się mapa ukazująca pociągi na żywo. Jest również możliwość wybrania stacji z listy. Monitoring pociągów pokazuje jakie stacje przemierza konkretny pojazd, na których już był i o której dojedzie na pozostałe. Podręczne menu pozwala zobaczyć ogólny rozkład jazdy, umożliwia śledzenie trasy pociągu  oraz daje możliwość odwiedzenia Biura Rzeczy Znalezionych.

Zalety radaru pociągów – aktualny ruch pociągów

Stojąc na stacji, czy nawet w pociągu, pasażer nie zawsze jest w stanie usłyszeć gdzie i za ile podjedzie interesujący go pociąg oraz przez jakie stacje przejeżdża. Dlatego monitorowanie ruchu pociągów jest niezwykle przydatne. Szczególnie w przypadku nieoczekiwanych odstępstw od planowanego rozkładu. Radar pokazuje aktualny ruch pociągów, a więc rzeczywisty czas, w jakim pojazd dotrze na daną stację.

Monitoring pociągów online za pomocą radaru to pewność aktualnych informacji. Warto z niego skorzystać wybierając się do pracy, szkoły czy na wczasy. Uzyskując informację o opóźnieniu, można wybrać inny pociąg lub trasę. Śledzenie pociągu pozwoli uniknąć stresu związanego z niewiedzą i zareagować odpowiednio do sytuacji.

Radar pociągów jest niezwykle przydatny w czasie podróży, jako źródło bieżącej wiedzy o rozkładzie jazdy i ruchu pociągów. Może jednak służyć również do zabawy. Dla wielu fanów kolei śledzenie pociągów online to hobby, któremu poświęcają każdą wolną chwilę.

Aplikację, ukazującą pociągi online, stworzyliśmy w trosce o komfort Pasażerów. Oddajemy do ich dyspozycji nowoczesne rozwiązanie, które uczyni podróże wygodniejszymi i skróci czas oczekiwania na dworcach. Skorzystaj z naszego radaru i śledź pociąg na bieżąco.