Sudecki Festiwal Minerałów 1 – 2 lipca Lubań

Przed nami Sudecki Festiwal Minerałów – impreza dla całej rodziny odbywająca się w Lubaniu.

To jedno z największych wydarzeń związanych z geologią i mineralogią w Europie. Najważniejszym punktem imprezy jest Giełda Minerałów i Biżuterii, podczas której wystawcy oferują różnorodne minerały, skamieniałości, wyroby jubilerskie, galanterię kamienną oraz tematyczną literaturę. Nieopodal giełdy odbywać się będą Targi Rękodzieła, Staroci i Produktów Regionalnych, na których oprócz minerałów będziemy mogli zakupić wyroby rękodzielnicze i regionalne przysmaki.

Na uczestników wydarzenia czekają też wystawy mineralogiczne, wycieczki geologiczne i historyczne oraz liczne koncerty. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dla których przewidziane są warsztaty, gry i zajęcia edukacyjne.

Spotkaj się z nami przy specjalnie przygotowanym przez nas stoisku w dniach 1-2 lipca 2023, w godz. 10.00-19.00 w sobotę oraz w godz. 10.00-17.00 w niedzielę. Będziemy na Was czekać w strefie Targu Staroci przy ulicy Brackiej. Opowiemy Wam o pomysłach na podróże kolejowe po Dolnym Śląsku i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty.

Podróżujący na Festiwal Kolejami Dolnośląskimi mogą skorzystać z oferty „Dolnośląskiego Biletu Weekendowego, który jest ważny od piątku od godziny 18.00 do poniedziałku do godziny 6.00. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KD oraz POLREGIO w ramach jego ważności za jedyne 59,00 zł. Na jednym bilecie możesz więc przyjechać na Sudecki Festiwal Minerałów oraz z niego powrócić zarówno w sobotę, jak i niedzielę z niemal każdego zakątka Dolnego Śląska!