Aplikacja Portal Pasażera

Nowy wymiar powiadamiania pasażerów o opóźnieniach i utrudnieniach w ruchu pociągów

Od 1 marca 2020 r. zamiast aplikacji Mobilny Pasażer (która kończy działanie) pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli korzystać z aplikacji „Portal Pasażera” z rozkładem jazdy pociągów, a także informacjami o opóźnieniach i zmianach w ruchu pociągów, przygotowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla wszystkich użytkowników Google Play oraz Apple Store. Portal podróżnych umożliwia znalezienie szybkich połączeń, wybór ulubionych stacji i tras, sprawdzenie rzeczywistego czasu jazdy pociągu, co znacznie ułatwia podróże. Portal Pasażera jest także dostosowany do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Podróżni otrzymają więcej możliwości w planowaniu podróży koleją. Dzięki aplikacji Portal Pasażera można ustalić podróż według własnych kryteriów m.in. daty, godziny, przewoźnika, czasu na przesiadkę. Portal Pasażera poinformuje również o peronie i torze, z którego odjedzie pociąg. Można wybrać opcje połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznać się z oferowanymi w pociągu usługami. Pasażerowie mają również możliwość podglądu trasy pociągu w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcjom, jakie posiada portal podróżnych użytkownik może śledzić aktualne położenie pociągu i ewentualne zmiany w podróży.

Wybraną relację pociągu można rozwinąć i sprawdzić czas przyjazdu do poszczególnych stacji na trasie. Dostępna jest opcja wygodnego planowania powrotu. Użytkownik może także zapisywać ulubione trasy oraz stacje, z których często korzysta oraz skonfigurować „szybkie połączenia”, które będą stale widoczne na ekranie wyszukiwarki. W tej opcji będą od razu widoczne wszelkie utrudnienia w ruchu.

Aplikacja Portal Pasażera jest bezpłatna i dostępna do ściągnięcia dla systemu iOS, oraz Android.

Oprócz aplikacji można także skorzystać ze strony internetowej https://www.portalpasazera.pl, na której dodatkowo na mapie prezentowane są w trybie rzeczywistym wszystkie pociągi poruszające się na obszarze całego województwa.