A A Czcionka

Aplikacja Portal Pasażera

Nowy wymiar powiadamiania pasażerów o opóźnieniach i utrudnieniach w ruchu pociągów

Od 1 marca 2020 r. od 1 marca zamiast aplikacji Mobilny Pasażer (która kończy działanie) pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli korzystać z aplikacji „Portal Pasażera” z rozkładem jazdy pociągów a także informacjami o opóźnieniach i zmianach w ruchu pociągów, przygotowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla wszystkich użytkowników Google Play oraz Apple Store. Szybkie połączenia, wybór ulubionych stacji i tras, rzeczywisty czas jazdy pociągu to funkcje, które ułatwią podróże. Aplikacja jest także dostosowana do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Podróżni otrzymają więcej możliwości w planowaniu podróży koleją. Dzięki aplikacji Portal Pasażera można ustalić podróż według własnych kryteriów m.in. daty, godziny, przewoźnika, czasu na przesiadkę. Aplikacja poinformuje również o peronie i torze, z którego odjedzie pociąg. Można wybrać opcje połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznać się z oferowanymi w pociągu usługami. Pasażerowie mają również możliwość podglądu trasy pociągu w czasie rzeczywistym. Każdy użytkownik może śledzić aktualne położenie pociągu i ewentualne zmiany w podróży.

Wybraną relację pociągu można rozwinąć i sprawdzić czas przyjazdu do poszczególnych stacji na trasie. Dostępna jest opcja wygodnego planowania powrotu. Użytkownik może także zapisywać ulubione trasy oraz stacje, z których często korzysta oraz skonfigurować „szybkie połączenia”, które będą stale widoczne na ekranie wyszukiwarki. W tej opcji będą od razu widoczne wszelkie utrudnienia w ruchu.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna do ściągnięcia dla systemu iOS, oraz Android.

 

Oprócz aplikacji można także skorzystać ze strony internetowej https://www.portalpasazera.pl, na której dodatkowo na mapie prezentowane są w trybie rzeczywistym wszystkie pociągi poruszające się na obszarze całego województwa.