Rozkład jazdy
BolesławiecDresden Hbf
Kup bilet na przejazd pociągiem

Rozkład jazdy Bolesławiec – Drezno – kup bilet na przejazd pociągiem

Trasę ze stacji PKP Bolesławiec do stacji Drezno można pokonać już w nieco ponad 2 godziny. Połączenia, uruchomione w ramach współpracy Kolei Dolnośląskich i niemieckich przewoźników, pozwalają dotrzeć do stolicy Saksonii szybko i bezpiecznie, mimo potrzeby przesiadki.

Sprawdź rozkład jazdy Bolesławiec-Drezno i wybierz się w ciekawą podróż koleją.

Kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
pon.
wt.
śr.
cz.
pt.
sob.
niedz.
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet

Sprawdź ofertę >>> Promocja Drezdeńska

Rozkład jazdy Bolesławiec-Drezno

Umieszczona powyżej lista połączeń na trasie Bolesławiec-Drezno przedstawia całkowity czas, jaki zajmuje podróż Kolejami Dolnośląskimi i pojazdami niemieckich kolei, do których należy przesiąść się w Görlitz. Szczegółowe informacje na temat zasad przejazdu oraz możliwości przesiadki znajdują się w zamieszczonym powyżej linku „Promocja Drezdeńska”.

Bolesławiec – Drezno – lokalizacje

Bolesławiec

Dworzec kolejowy w Bolesławcu został uruchomiony w 1845 roku i znajduje się w centrum miasta. W 2022 roku zakończyły się prace modernizacyjne budynku. Odświeżono elewacje i wnętrze oraz dostosowano obiekt do osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji Pasażerów są poczekalnia, kasy biletowe, toalety oraz nowoczesne systemy informacji wizualnej, z pomocą których można sprawdzić między innymi rozkład jazdy PKP Bolesławiec-Drezno.

Stacja mieści się w sąsiedztwie jednej z głównych dróg miejskich, do której dochodzą drogi nie tylko z pobliskich osiedli, ale również z innych części miasta. Przy dworcu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, parking oraz postój taksówek.

Drezno

Główny dworzec kolejowy Drezna znajduje się w centrum miasta, a uruchomiony został w 1851 roku. Stanowi największy dworzec w mieście i jeden z największych w całych Niemczech. Jego hala peronowa  jest podzielona na 3 części, z których każda obsługuje inny rodzaj przewozów. Do końcowej stacji połączenia Bolesławiec-Drezno dochodzi gęsta sieć dróg miejskich, dzięki czemu można z niego w wygodny sposób dotrzeć do różnych części miasta. Przy budynku dworca znajduje się parking, a w niedalekiej odległości przystanki autobusowe i tramwajowe oraz wypożyczalnia samochodów.

Na terenie samego dworca dostępne są hol, lokale gastronomiczne i usługowe, sklepy, informacja, biletomaty oraz toalety. Opuszczając stację, łatwo można znaleźć sklepy, restauracje, noclegi oraz najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne tej części Drezna.