„Zakup pięciu nowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych na potrzeby realizacji przez Spółkę Koleje Dolnośląskie S.A. zadań przewozowych dla potrzeb komunikacji podmiejskiej”

 

Zakup 5 nowoczesnych pociągów kosztował Koleje Dolnośląskie 100 mln zł i był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007 – 2013. Pojazdy wyprodukowała firma NEWAG Nowy Sącz.

Nowe pociągi kursują codziennie na tarasie Wrocław- Węgliniec przez Legnicę i Bolesławiec oraz w weekendy Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra. „Impulsy” to najszybsze regionalne pociągi na Dolnym Śląsku. Na trasie Wrocław – Węgliniec kursują z prędkością 160 km/h, dzięki temu czas przejazdu z Wrocławia do Legnicy trwa niecałą godzinę, a cała podróż pomiędzy Wrocławiem, a Węglińcem skróciła się o 20 minut.

Pasażerowie mogą korzystać z internetu, podładować komórkę czy przewinąć niemowlę na specjalnie przygotowanym przewijaku. Komfort podroży poprawiają także szyby pochłaniające promienie słoneczne, klimatyzacja i wygodne fotele, zaś niskopodłogowe wejście ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym i młodym rodzicom podróżującym z dziećmi w wózkach.