Zakup 5 nowych czteroczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych

„Dostawa pięciu nowych, czteroczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych dla obsługi ruchu pasażerskiego w aglomeracji wrocławskiej.”

Zakup 5 nowych czteroczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 96 103 897,50 zł, z czego dofinansowanie wynosi 59 302 600,00 zł.

23 lutego 2015 roku przedstawiciele Kolei Dolnośląskich i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali w Warszawie umowę na dofinansowanie zakupu 5 nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Koszt zakupu jednego pojazdu to ponad 19 mln zł brutto. Projekt zakupu nowych pociągów jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowoczesne Impulsy są już dobrze znane Dolnoślązakom. Blisko dwa lata temu z prędkością 160 km/h wyjechały na tory Dolnego Śląska. Nowe pojazdy, z których pierwsze zostaną dostarczone do Kolei Dolnośląskich w drugiej połowie tego roku, zachowają wysokie standardy wykończenia wnętrz. Nie będą jednak identyczne z tymi, do których mieszkańcy Dolnego Śląska już zdążyli się przyzwyczaić. Wspólnie z producentem, mając już doświadczenia w eksploatacji Impulsów, będziemy starali się wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i naszych pracowników, dostosowując estetykę i funkcjonalność wnętrz pojazdów.

Pociągi standardowo już będą rozwijać prędkość do 160 km/h i przewidziane są do obsługi połączeń na trasie Wrocław – Rawicz.

Zapraszamy na wirtualny spacer po Impulsie 31WE:

Wirtualny Spacer po Impulsie 31WE >>