A A Czcionka

Bilet Zintegrowany Wałbrzych

Bilet zintegrowany Wałbrzych obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich w komunikacji krajowej (z wyłączeniem połączeń „Pociąg do Kultury” i „KD Specjal”) oraz autobusami na wszystkich liniach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZDKiUM w ramach służby publicznej na terenie gmin Boguszów Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój, Walim i Wałbrzych

 

Bilet zintegrowany Wałbrzych składa się z kolejowego biletu miesięcznego odcinkowego imiennego z umieszczonym na nim znaczkiem komunikacji miejskiej i uprawnia jego posiadacza do:

 

 1. przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na trasie wskazanej na bilecie,
 2. przejazdów środkami komunikacji miejskiej (we wszystkie dni w okresie ważności biletu kolejowego).

 

Bilet wydany według oferty uprawnia jego posiadacza do:

 • nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na trasie wskazanej na bilecie, przy czym co najmniej jedną ze stacji musi być: Boguszów-Gorce, Boguszów-Gorce Wschód, Boguszów-Gorce Zachód, Głuszyca, Głuszyca Górna, Jedlina Górna lub Jedlina Zdrój, Wałbrzych Fabryczny, Wałbrzych Główny, Wałbrzych Miasto, Wałbrzych Szczawienko,
 • nieograniczonej liczby przejazdów autobusami na wszystkich liniach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZDKiUM w ramach służby publicznej na terenie gmin Boguszów Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój, Walim i Wałbrzych (we wszystkie dni w okresie ważności biletu kolejowego).

 

Sprzedaż biletów prowadzą wyłącznie Biura Obsługi Klienta i kasy biletowe KD na dworcach:

 

 • Jelenia Góra,
 • Kłodzko Główne,
 • Wałbrzych Miasto,
 • Wrocław Główny.

 

Od 1 kwietnia 2018 r. oferta została rozszerzona o bilety zintegrowane jednorazowe na przejazd „tam i z powrotem” pociągiem KD połączone z biletem wieloprzejazdowym wałbrzyskiej komunikacji miejskiej.

 

Bilet jest ważny 1 dzień. Uprawnia do jednego przejazdu pociągiem lub autobusem KD w relacji „tam i z powrotem” wskazanej na bilecie oraz do całodziennych wielokrotnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną przez Gminę Wałbrzych w ramach publicznego transportu zbiorowego. Cena biletu zintegrowanego jest niższa niż biletów nabywanych oddzielnie – najwięcej zyskają osoby przemieszczające się na krótkich odległościach (ponad 30% taniej).

 

Bilety można nabyć:

 

 • we wszystkich Biurach Obsługi Klienta i kasach biletowych KD,
 • w pociągach i autobusach KD,
 • we wszystkich kasach biletowych POLREGIO.