A A Czcionka

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Koleje Dolnośląskie od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie podczas tegorocznego Finału.     

12 stycznia po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Koleje Dolnośląskie z niesłabnącym od lat entuzjazmem i przyjemnością włączają się w akcję Jurka Owsiaka. W tym roku również przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich, którzy chcieliby połączyć pasję do kolei z chęcią pomagania.

  • Bezpłatne przejazdy dla wolontariuszy WOŚP 

Wszyscy wolontariusze Orkiestry w dniu 28. Finału będą mogli podróżować naszymi pociągami za darmo. Ich biletami będą ich identyfikatory. Liczymy, że dzięki temu dotrą do każdego zakątka Dolnego Śląska a puszki WOŚP jeszcze bardziej się napełnią.

Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość odwiedzenia naszego Ośrodka Szkolenia Kadr Kolejowych i zapoznania się z pulpitem sterowniczym pociągu Impuls 45WE, urządzeniami gwarantującymi bezpieczeństwo przejazdu, zasadami łączności radiowej a także wskaźnikami i semaforami, które są niezbędne w bezpiecznym prowadzeniu pociągu. Po szkoleniu zasiądzie na miejscu maszynisty i pod okiem doświadczonego instruktora przejedzie jedną z malowniczych tras kolejowych na Dolnym Śląsku.

Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość przejazdu na pokładzie pociągu Impuls 45WE i towarzyszenia w godzinnej pracy drużyny konduktorskiej na trasie Wrocław Główny – Legnica, zaś w drodze powrotnej zasiąść w kabinie maszynisty i przejechać cały odcinek, obserwując pracę i czynności wykonywane przez kierującego pojazdem.

Koleje Dolnośląskie i Sztab WOŚP Dzierżoniów zapraszają również do udziału w aukcji „Niezapomniana podróż z Kolejami Dolnośląskimi”. Jej zwycięzca otrzyma od KD voucher na przejazd trasą nr 341 Bielawa Zachodnia – Wrocław Główny dla 4 osób w obie strony, wizytę w kabinie maszynisty, możliwość asysty konduktorowi, odwiedziny w BOK-u Kolei Dolnośląskich we Wrocławiu oraz zestaw gadżetów.

Ponadto w sztabach WOŚP w Legnicy, Lubawce, Dzierżoniowie, Marciszowie, Jeleniej Górze i Lubaniu odbędą się licytacje zestawów promocyjnych KD, w tym m.in. limitowane koszulki, książki, gadżety.

Do zobaczenia na Finale WOŚP!