Święto Papieru

Duszniki - Zdrój

Święto Papieru, 22-23 lipca 2023 r. Duszniki-Zdrój

Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele ciekawych zabytków techniki. Jednym z nich jest piękny młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, w którym mieści się Muzeum Papiernictwa.

W dniach 22-23 lipca 2023 roku Muzeum organizuje już XXII edycję Święta Papieru. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Dusznikach-Zdroju. Poza odwiedzeniem wystaw stałych podczas Święta można wziąć udział w licznych warsztatach, które pozwolą poznać m.in. sposoby wytwarzania papieru, metody badania jego właściwości oraz techniki druku, a także licznych zabawach i konkursach. Na odwiedzających będą też czekać stoiska z wyrobami rękodzielniczymi.

Spotkaj się z nami przy specjalnie przygotowanym przez nas stoisku w godzinach 10.00-18.00 na terenie Muzeum Papiernictwa. Opowiemy Wam o naszych ofertach oraz zaproponujemy wycieczki, na które warto się wybrać Kolejami Dolnośląskimi.

Święto Papieru trwa dwa dni, dlatego jest to doskonała okazja, aby skorzystać z oferty Dolnośląskiego Biletu Weekendowego, który jest ważny od piątku od godziny 18.00 do poniedziałku do godziny 6.00. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KD oraz POLREGIO w ramach jego ważności za jedyne 59,00 zł. Na jednym bilecie możesz więc przyjechać na wydarzenie oraz z niego powrócić zarówno w sobotę, jak i niedzielę.