Przed nami Sudecki Festiwal Minerałów, który odbywa się w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Spotkaj się na tam razem z nami w dniach 02-03.07.2022 r.

Ta impreza związana z geologią i mineralogią jest jedną z największych tego typu wydarzeń w Europie. Skupia pasjonatów i kolekcjonerów minerałów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów.

 

Najważniejszą częścią Festiwalu jest Giełda Minerałów i Biżuterii, która odbędzie się na lubańskim Rynku, gdzie wystawcy zaprezentują swoje kolekcje. Zobaczyć będzie można m.in. stoiska z minerałami, skamieniałościami, wyrobami jubilerskimi, a także z galanterią kamienną i fachową literaturą. To doskonała okazja, aby kupić coś dla siebie.

Dodatkową atrakcją będą także różnego rodzaju pokazy jak np. cięcie agatów, płukanie złota czy poszukiwanie minerałów i skamieniałości na specjalnie przygotowanym stanowisku. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, dla których przewidziane są rodzaju warsztaty i zajęcia edukacyjne lub uwielbiane dmuchańce.

 

Spotkaj się z nami na specjalnie przygotowanych stoiskach, na których opowiemy o 100 pomysłach na podróże kolejowe po Dolnym Śląsku, jak również odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty handlowej. W programie liczne zabawy, atrakcje i upominki.

Do zobaczenia na lubańskim Rynku w weekend 02-03.07.2022 r.

Banner Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu