Dłuższy weekend z Kolejami Dolnośląskimi. Dolnośląski Bilet Weekendowy ważny także w Wielkanoc

Wielkanoc to idealna okazja do odwiedzenia rodziny, wiosennego wypadu za miasto albo odkrywania uroków Dolnego Śląska. W tym roku Koleje Dolnośląskie ponownie przygotowały specjalną propozycję dla pasażerów – popularny Dolnośląski Bilet Weekendowy będzie ważny w święta, i – co więcej – będzie obowiązywał dłużej.

Dolnośląski Bilet Weekendowy to oferta umożliwiająca korzystanie z pociągów regionalnych na wszystkich trasach w granicach województwa dolnośląskiego. Wystarczy jeden bilet, by wielokrotnie wsiadać i wysiadać z pociągów przez cały świąteczny weekend, dzięki czemu w przez kilka dni można odwiedzić rodzinę, jak i zwiedzić najważniejsze atrakcje Dolnego Śląska.

Bilet obowiązuje od piątku, 18 kwietnia, od godziny 18:00 aż do wtorku, 22 kwietnia, do godziny 6:00 rano. Dzięki temu pasażerowie zyskują ponad trzy dni na nieograniczone podróże po całym województwie – jednym biletem, bez stresu i bez limitów, za to z pełną wygodą komfortowego podróżowania.

Wielkanoc to czas, który warto spędzić w gronie najbliższych, ale także dobra okazja do podróżowania po regionie. Dlatego wydłużamy ważność Dolnośląskiego Biletu Weekendowego aż do wtorkowego poranka – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Bilety można kupić na stronie kolejedolnoslaskie.pl, w kasach biletowych na dworcach oraz w aplikacjach mobilnych, np. Koleo.

Najszybsze pociągi regionalne w kraju. Jedziemy?

Koleje Dolnośląskie dysponują obecnie najszybszymi pociągami regionalnymi w Polsce, ponieważ znacząco skróciły się czasy przejazdów. Dzięki temu można szybko dotrzeć m.in. do Ziemi Kłodzkiej. Przykładowo z Wrocławia do Kłodzka można dojechać w niewiele, ponad godzinę, natomiast do Kudowy-Zdroju w dwie godziny. Jest to istotne nie tylko pod kątem turystycznym, ale też społeczno-gospodarczym, bo mieszkańcy południa województwa mogą komfortowo i szybko dotrzeć do największego miasta w regionie.

Ziemia Kłodzka pełna jest turystycznych pereł i miejsc wartych odwiedzenia. Zarówno do uzdrowiskowych miejscowości czy w pobliże górskich szlaków możemy dojechać pociągami Kolei Dolnośląskich — mówi Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego.

W najbliższych latach pociągiem dojedziemy także do Stronia Śląskiego i Lądka-Zdroju — póki co już teraz, na kolejowym bilecie, możemy do tych miejscowości dojechać autobusem w barwach Kolei Dolnośląskich. Również w tych lokalizacjach możliwa jest podróż na podstawie Dolnośląskiego Biletu Weekendowego.

W ciągu dwóch najbliższych lat oddana zostanie linia kolejowa z Kłodzka do Stronia Śląskiego, co jeszcze polepszy ofertę kolejową na Ziemi Kłodzkiej. Na tej linii pilotażowo jeździ już autobus Kolei Dolnośląskich, który wkrótce zastąpi pociąg w biało-żółtych barwach naszego województwa — mówi Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego odpowiedzialny m.in. za kolej.

Podróżujesz z rowerem? Ważne informacje

W okresie wiosennym i letnim popularne są przejazdy z jednośladem, np. pociągiem KD Ryszard Szurkowski, będącym jednym z ulubionych wszystkich rowerzystów, i który jest dostosowany do transportu większej liczby jednośladów. Skład wyjeżdża z Wrocławia Głównego do Milicza o godz. 9:44, natomiast wraca o 17:15.

W przypadku innych połączeń Koleje Dolnośląskie przypominają, że w okresach wzmożonego ruchu – zwłaszcza podczas długich weekendów i w święta – może zabraknąć miejsca dla rowerów, również w autobusach zastępczych. W przypadku braku przestrzeni drużyna konduktorska ma prawo odmówić zabrania go na pokład. – Widzimy, że wielu podróżnych chętnie zabiera ze sobą rowery i doskonale to rozumiemy. Ale prosimy o wyrozumiałość. Pociągi regionalne nie mają obowiązkowej rezerwacji miejsc na rower – dodaje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Pociągi Kolei Dolnośląskich w 2025 roku pokonają po torach 15 milionów kilometrów. W minionym roku skorzystało z nich ponad 22 mln podróżnych. KD ma najszybsze w Polsce połączenia regionalne. Biało-żółtymi pociągami możemy podróżować nie tylko po województwie dolnośląskim — dojedziemy nimi też do Niemiec czy Czech, a także do niektórych miejscowości w województwach lubuskim i wielkopolskim.