Wagony rowerowe Kolei Dolnośląskich

Podróżuj z rowerem do Sobótki i Świdnicy

Połączenie jest obecnie wstrzymane, zostanie uruchomione ponownie w sezonie rowerowym

Od 29 kwietnia ponownie startują wagony rowerowe na trasie Wrocław Główny –  Jaworzyna Śląska  przez Sobótkę i Sobótkę Zachodnią oraz Świdnicę!

W tamtym roku KD jako pierwszy przewoźnik w Polsce udostępnił zaadaptowane do przewozu rowerów wagony towarowe, umożliwiając miłośnikom dwóch kółek wygodne dotarcie do malowniczych tras Dolnego Śląska. Innowacyjność tego rozwiązania przyczyniła się do wznowienia specjalnego wagonu rowerowego, który będzie kursował w letnie weekendy. W tym sezonie załadunek rowerów jest możliwy na wszystkich stacjach pośrednich! Więcej stacji z załadunkiem to jeszcze więcej tras rowerowych do pokonania.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Wagon ma aż 36 miejsc na rowery
 • Cena zakupionego w kasie, BOK-u lub przez system KOLEO biletu na przewóz roweru wynosi tylko 7 zł. Cena biletu  zakupionego u konduktora wynosi 8,20 zł
 • Pociąg kursuje tylko w weekendy
 • W celu załadunku roweru musisz się pojawić nie później niż 10 minut przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej i nie później niż 5 minut przed odjazdem ze stacji pośredniej
 • Jedynie wcześniejsze nabycie biletu w kasie KD, Biurze Obsługi Klienta na Dworcu Głównym we Wrocławiu lub przez system KOLEO na przejazd wraz z biletem na przewóz roweru w wagonie rowerowym lub oddzielnego biletu jednorazowego na przewóz roweru daje gwarancję zarezerwowania w wagonie miejsca dla jednośladu. Przewóz roweru bez rezerwacji jest możliwy na podstawie zwykłego biletu na przewóz roweru o ile w wagonie są wolne miejsca.
 • Załadunek i rozładunek rowerów możliwy jest na stacjach:
  – Wrocław Główny
  – Wrocław Partynice
  – Sobótka
  – Sobótka Zachodnia
  – Świdnica Miasto
  – Jaworzyna Śląska

Wagon rowerowy - Koleje Dolnośląskie

Jak kupić bilet?

 1. Bilet jednorazowy na przejazd wraz z biletem na przewóz roweru w wagonie rowerowym można nabyć:
 • w kasach biletowych KD we Wrocławiu, Biurze Obsługi Klienta we Wrocławiu oraz za pośrednictwem systemu KOLEO w przedsprzedaży wynoszącej 5 dni, lecz nie później niż 15 minut przed odjazdem pociągu,
 • u konduktora, przed wejściem do pociągu, gdy zostały wolne miejsca, pod warunkiem zgłoszenia się na peron nie później niż 10 minut przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej i nie później niż 5 minut przed odjazdem ze stacji pośredniej, w cenie 8,20 zł za przewóz roweru.
 1. Bilet na przewóz roweru w wagonie rowerowym do okazanego biletu na przejazd można nabyć po okazaniu ważnego biletu na przejazd:
 • w kasach biletowych KD we Wrocławiu oraz w Biurze Obsługi Klienta we Wrocławiu, w przedsprzedaży, lecz nie później niż 15 minut przed odjazdem pociągu,
 • u konduktora, przed wejściem do pociągu, gdy zostały wolne miejsca, pod warunkiem zgłoszenia się na peron nie później niż 10 minut przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej i nie później niż 5 minut przed odjazdem ze stacji pośredniej, w cenie 8,20 zł za przewóz roweru.

Kup bilet na wagon rowerowy z Wrocławia

Kup bilet na wagon rowerowy z Jaworzyny Śląskiej

Rowerzysto pamiętaj:

 • jako podróżny możesz być zobowiązany – na prośbę pracownika obsługującego wagon rowerowy – do pomocy przy czynnościach ładunkowych,
 • o odpięciu sakwy, fotelika oraz koszyka,
 • o zachowaniu kwitu z unikalnym numerem, którzy otrzymasz od obsługi wagonu przy zdawaniu roweru,
 • Twój rower nie może ważyć więcej niż 30 kg,
 • w przypadku braku biletu (rezerwacji) na przewóz roweru w wagonie rowerowym możliwy jest przewóz na pozostałych rodzajach biletów na przewóz roweru w pociągach KD tylko, gdy w wagonie rowerowym są wolne miejsca – decyzję o zabraniu roweru do wagonu każdorazowo podejmuje pracownik obsługujący wagon.

 

Wagony rowerowe kursują w weekendy oraz 01.05.2023, 03.05.2023 i 08.06.2023 o określonych godzinach:

Godziny odjazdu na trasie Wrocław Główny ➤ Jaworzyna Śląska
– Wrocław Główny – 8:52
– Wrocław Partynice – 9:06
– Sobótka – 9:33
– Sobótka Zachodnia – 9:39
– Świdnica Miasto – 09:57
– Jaworzyna Śląska – 10:12

Godziny odjazdu na trasie Jaworzyna Śląska ➤ Wrocław Główny
– Jaworzyna Śląska – 15:24
– Świdnica Miasto – 15:44
– Sobótka Zachodnia – 16:29
– Sobótka – 16:42
– Wrocław Partynice – 17:16
– Wrocław Główny – 17:25

Szczegółowe informacje dotyczące godzin odjazdów znajdują się w liniowym rozkładzie jazdy oznaczonym D4 – szukaj w nim kursów oznaczonych „KD Rowerowy” (pozostałe pociągi kursują bez wagonów rowerowych).

 

UWAGA! Kupując bilet za pośrednictwem systemu KOLEO, szukaj rowerowej ikonki przy oznaczeniu połączenia.

Szczegółowe informacje są dostępne w „Zasadach przewozu rowerów w wagonach rowerowych”.

Informacje o przewozie rowerów na zasadach ogólnych znajdują się w „Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt Kolei Dolnośląskich S.A. (RP-KD)”.