A A Czcionka

Taryfa Polska - Czechy

W „Taryfie Polska-Czechy“ wystawia się bilety: normalne, ulgowe (do ulgi 50% uprawnione są dzieci w wieku do 15 lat, dzieci do 6 lat podróżują nieodpłatnie, na podstawie biletu z ulgą 100%), na przewóz roweru oraz na przewóz psa.
Bilety na przejazd „tam” ważne są do godziny 6:00 dnia następnego po dniu oznaczonym na bilecie jako pierwszy dzień jego ważności.
Bilety na przejazd „tam/powrót” ważne są do godziny 24:00 dnia następnego po dniu oznaczonym na bilecie jako pierwszy dzień jego ważności.
Przerwy w podróży nie są dozwolone – za wyjątkiem konieczności przesiadania się, wynikającego z rozkładu jazdy pociągów.
Od 12.12.2021 r. wprowadzenie biletu na przewóz bagażu ponad wyznaczony limit w cenie 7zł.
Od 25.10.2021 r. oferta dostępna w systemie E-PODRÓŻNIK BILETY (za wyjątkiem połączeń z przesiadką po stronie czeskiej).

 

Bilety można nabyć:

  • we wszystkich kasach biletowych KD – płatność tylko w PLN,
  • w pociągu u konduktora KD – płatność tylko w PLN,
  • we wszystkich kasach biletowych POLREGIO – płatność tylko w PLN,
  • za pośrednictwem platformy KOLEO (za wyjątkiem połączeń z przesiadką po stronie czeskiej),
  • za pośrednictwem systemu E-PODRÓŻNIK BILETY (za wyjątkiem połączeń z przesiadką po stronie czeskiej),
  • w pociągu u konduktora ČD – płatność w PLN (tylko na odcinku Szklarska Poręba Górna – Harrachov) i CZK (sprzedaż obejmuje tylko bilety w relacjach przez przejście graniczne Szklarska Poręba Jakuszyce – Harrachov),
  • w pociągu u konduktora GWTR – płatność tylko PLN (tylko na odcinku Sędzisław – Královec, sprzedaż obejmuje tylko bilety w relacjach przez przejście graniczne Lubawka – Královec).

Przewoźnicy ČD, GWTR i LEO EXPRESS we własnych kanałach dystrybucji prowadzą sprzedaż biletów w relacjach pomiędzy Polską a Czechami według swoich ofert taryfowych.

 Zobacz także: