Zamknięcie tunelu kolejowego na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie

Od niedzieli, 12 marca do środy, 12 kwietnia będzie trwała przebudowa tunelu na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie. W tym okresie, ruch kolejowy na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie zostanie całkowicie wstrzymany – komunikacja będzie realizowana autobusami.

(AKTUALIZACJA)

Ruch kolejowy na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie pozostaje wstrzymany do poniedziałku, 24 kwietnia.

Wszystkie informacje dotyczące zastępczej komunikacji autobusowej są aktualne do czasu przywrócenia ruchu kolejowego na tym odcinku.

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej.

Relacje zastępczej komunikacji autobusowej

W czasie trwania remontu podróżni mają możliwość skorzystania z następujących opcji dojazdu autobusem:

  • relacji Janowice Wielkie <–> Jelenia Góra <-> Janowice Wielkie (bezpośrednio)
  • relacji Janowice Wielkie <–> Jelenia Góra <–> Janowice Wielkie, przez Wojanów i Trzcińsko

W relacjach weekendowych dla połączeń KD Sprinter istnieje możliwość podróżowania autobusem bezpośrednio do Janowic Wielkich Szklarskiej Poręby a także ze Szklarskiej Poręby Górnej do Janowic Wielkich.

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej na stacjach Jelenia Góra, Janowice Wielkie oraz w miejscowościach Wojanów i Trzcińsko zaprezentowano na mapie:

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej na stacji Jelenia Góra oraz w miejscowościach: Jelenia Góra, Piechowice i Szklarska Poręba zaprezentowano na mapie:

 

Rozkłady jazdy dla wszystkich stacji

Zobacz rozkłady

Przejazd grup zorganizowanych

Koleje Dolnośląskie mają możliwość organizacji przejazdu również dla większych grup podróżnych, zgodnie z zapisami regulaminu o przejazdach grupowych. Wniosek na przejazd grupy powinien wpłynąć do Kolei Dolnośląskich S. A. najpóźniej na 3 dni (od poniedziałku do piątku oprócz świąt) i nie wcześniej niż 7 dni przed planowanym dniem wyjazdu grupy.

Szczegóły na temat przejazdów grupowych można znaleźć na stronie internetowej:

https://kolejedolnoslaskie.pl/rozklady-i-bilety/przejazdy-grupowe/

Przewóz rowerów, bagażu gabarytowego oraz wózków

Prosimy o zwrócenie uwagi na adnotacje dotyczące ograniczeń w przewozie rowerów, dużego bagażu a także wózków dziecięcych na odcinku od Janowic Wielkich do Jeleniej Góry.

Zgłoszenia przejazdu osób o ograniczonej mobilności powinno odbyć się nie później niż 48h przed planowaną podróżą, pod numerem telefonu: +48 76 742 11 12.

Treść dla osób korzystających z narzędzi Text to speach