Zamknięcie tunelu kolejowego na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie

Od niedzieli, 12 marca do środy, 12 kwietnia będzie trwała przebudowa tunelu na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie. W tym okresie, ruch kolejowy na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie zostanie całkowicie wstrzymany – komunikacja będzie realizowana autobusami.

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej.

Relacje zastępczej komunikacji autobusowej

W czasie trwania remontu podróżni mają możliwość skorzystania z następujących opcji dojazdu autobusem:

  • relacji Janowice Wielkie <–> Jelenia Góra <-> Janowice Wielkie (bezpośrednio)
  • relacji Janowice Wielkie <–> Jelenia Góra <–> Janowice Wielkie, przez Wojanów i Trzcińsko

W relacjach weekendowych dla połączeń KD Sprinter istnieje możliwość podróżowania autobusem bezpośrednio do Janowic Wiekich Szklarskiej Poręby a także ze Szklarskiej Poręby Górnej do Janowic Wielkich.

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej na stacjach Jelenia Góra, Janowice Wielkie oraz w miejscowościach Wojanów i Trzcińsko zaprezentowano na mapie:

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej na stacji Jelenia Góra oraz w miejscowościach: Jelenia Góra, Piechowice i Szklarska Poręba zaprezentowano na mapie:

 

Rozkłady jazdy dla wszystkich stacji

Zobacz rozkłady

Przejazd grup zorganizowanych

Koleje Dolnośląskie mają możliwość organizacji przejazdu również dla większych grup podróżnych, zgodnie z zapisami regulaminu o przejazdach grupowych. Wniosek na przejazd grupy powinien wpłynąć do Kolei Dolnośląskich S. A. najpóźniej na 3 dni (od poniedziałku do piątku oprócz świąt) i nie wcześniej niż 7 dni przed planowanym dniem wyjazdu grupy.

Szczegóły na temat przejazdów grupowych można znaleźć na stronie internetowej:

https://kolejedolnoslaskie.pl/rozklady-i-bilety/przejazdy-grupowe/

Przewóz rowerów, bagażu gabarytowego oraz wózków

Prosimy o zwrócenie uwagi na adnotacje dotyczące ograniczeń w przewozie rowerów, dużego bagażu a także wózków dziecięcych na odcinku od Janowic Wielkich do Jeleniej Góry.

Zgłoszenia przejazdu osób o ograniczonej mobilności powinno odbyć się nie później niż 48h przed planowaną podróżą, pod numerem telefonu: +48 76 742 11 12.

Treść dla osób korzystających z narzędzi Text to speach

Banner - Nowy Sklep KD już dostępny

This will close in 0 seconds