Z Kolejami Dolnośląskimi z Zielonej Góry nad morze

Już 24 czerwca pierwszy pociąg regionalnego przewoźnika z Dolnego Śląska wyruszy w rejs, czy raczej kurs nad morze – do Międzyzdrojów i Świnoujścia. KD Premium Nadmorski w najkrótszym obecnie możliwym czasie dojedzie do miejscowości położonych na wybrzeżu, zapewniając komfort, jakość i bezpieczeństwo. Wakacyjne kursy będą realizowały pięcioczłonowe pojazdy elektryczne typu Elf2.

To kolejny projekt spółki, która w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia istnienia, a w której pociągach podróżowało już łącznie ponad 100 mln pasażerów.

Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał spędzić czas nad morzem, to zapraszamy, aby zostawić samochód i wybrać ofertę Kolei Dolnośląskich. Z Zielonej Góry do Świnoujścia trasa zajmie nam jedynie niewiele ponad 3 godziny. To najszybsze obecnie połączenie kolejowe w Polsce. Co więcej, podróż będzie odbywać się najnowszym, bardzo komfortowym pociągiem typu Elf2, w którym zmieści się nawet 250 osób – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Koleje Dolnośląskie są jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników samorządowych w Polsce. Spółka zainwestowała w rozbudowę hali serwisowo-naprawczej wyposażonej m.in. w tokarkę podtorową. Elfy2 z bydgoskiej Pesy w łącznej ilości 25 sztuk oraz sześć Impulsów2 z Newagu, a to zaledwie część taboru KD, który każdego dnia pokonuje tysiące kilometrów. Teraz Koleje Dolnośląskie wyjeżdżają daleko poza mapę swojego województwa.

To wyczekiwane przez mieszkańców zarówno Dolnego Śląska, jak i woj. lubuskiego połączenie, zapewniające szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Dla Kolei Dolnośląskich to kolejny krok w rozwoju oferty spółki, a dla podróżnych atrakcyjna i ekologiczna alternatywa wobec tradycyjnych środków transportu, takich jak samochody czy busy.

Pomysł realizowany przez Koleje Dolnośląskie zapewnia nie tylko najkrótszym obecnie możliwym czasie przejazdu, ale także – biorąc pod uwagę godzinę przyjazdu do nadbałtyckich miejscowości oraz powrót – możliwość spędzenia dwóch dni nad morzem. Jest to bardzo konkurencyjna oferta na rynku, a tych w KD nie brakuje.

– Biało-żółte pociągi od 15 lat są coraz popularniejszym sposobem podróżowania, głównie po Dolnym Śląsku. W naszej ofercie znajdują się m.in. propozycje przejazdów do Czech i Niemiec czy do sąsiadów z Wielkopolski – do Milicza. Już drugi rok mamy też coś specjalnie dla fanów podróżowania z jednośladem – specjalny wagon rowerowy. Cieszę się, że po wielu staraniach udało się także zdobyć pozwolenie na wakacyjne kursy do miejscowości położonych nad Bałtykiem i w tym sezonie Dolnoślązacy zyskali szybki dostęp no morza – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Pociąg Kolei Dolnośląskich będzie kursował w letnie weekendy oraz w święto obchodzone 15 sierpnia. Z Wrocławia nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40, zatrzyma się w Zielonej Górze o 7.59 i przyjedzie do Świnoujścia o 11:10. Powrót w każdą niedzielę analogicznie, w godzinach 16:40-22:07 (Zielona Góra – 20:02). Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzymuje się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Wrocław Główny – Świnoujście kosztuje 79 zł, w relacji Zielona Góra – Świnoujście – 69 zł. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc można zabrać ze sobą rower.

Bilety można kupić wyłącznie przez platformę Koleo. Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy na stronie internetowej – pociąg nad morze.