Stronie Śląskie
autobusy Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie uruchamiają przewozy Kolejowej Komunikacji Autobusowej w relacji Kłodzko Miasto – Lądek Zdrój – Stronie Śląskie

Kolejowa Komunikacja Autobusowa to usługa przewozowa realizowana autobusami do czasu rewitalizacji linii kolejowej. Usługa ta daje możliwość skorzystania z przejazdów pociągami i autobusami Kolei Dolnośląskich na jednym bilecie do tych miejscowości, w których nie ma jeszcze połączeń kolejowych ze względu na zły stan techniczny infrastruktury.

Co oznacza takie rozwiązanie?

Wsiadając do pociągu na Dworcu Głównym we Wrocławiu, możesz nabyć bilet kolejowy do dowolnej miejscowości, która znajduje się na trasie do Stronia Śląskiego, po czym na stacji Kłodzko Miasto przesiąść się do autobusu Kolei Dolnośląskich. Pamiętaj, wystarczy tylko ten jeden bilet, abyś mógł komfortowo podróżować po zakątkach Dolnego Śląska. Podobnie będzie w drodze powrotnej. Dostosowaliśmy rozkład jazdy autobusów do aktualnych rozkładów kolejowych, w taki sposób, abyś mógł bezpiecznie i bez długiego oczekiwania na przesiadki, podróżować po Dolnym Śląsku.

Wszystkie autobusy Kolei Dolnośląskich są objęte takimi samymi ofertami i promocjami, jak nasze połączenia kolejowe, dotyczy to m. in. ofert: Dolnośląski Bilet Weekendowy czy Bilety Zintegrowane. Honorowane są także wszystkie ulgi ustawowe.

Połączenia autobusowe w relacji Kłodzko Główne – Stronie Śląskie przez Kłodzko Miasto, Krosnowice Kłodzkie, Żelazno, Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Radochów, Lądek-Zdrój i Lądek Stójków pokonują tę trasę w niecałą godzinę.

Schemat linii a9

 

Jak kupić bilet?

Cała podróż na trasie Wrocław Główny – Stronie Śląskie odbywa się na jednym bilecie, który można zakupić:

 • bezpośrednio na stronie kolejedolnoslaskie.pl,
 • w Biurach Obsługi Klienta i kasach biletowych KD,
 • u obsługi pociągów i autobusów KD,
 • w automatach biletowych prowadzących sprzedaż biletów KD,
 • za pośrednictwem systemu E-PODRÓŻNIK BILETY,
 • za pośrednictwem platformy KOLEO.

Jak kupić bilet w Sklepie KD?

 1. Na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl wpisz skąd, dokąd, kiedy i o której godzinie chcesz jechać.
 2. Określ pozostałe parametry biletu np. typ, przysługujące zniżki.
 3. Podaj nam swoje dane i adres e-mail.
 4. Kliknij „kup teraz” i opłać zakup.

Przykładowe ceny biletów na przejazd „tam”:

 • Kłodzko Miasto – Lądek Zdrój: 11,60 zł
 • Wrocław Główny – Lądek Zdrój: 33,30 zł
 • Kamieniec Ząbkowicki – Stronie Śląskie 20,20 zł

Zaczynasz podróż we Wrocławiu?

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów, które możesz kupić w Sklepie KD, w kasie oraz Biurze Obsługi Klienta, za pomocą systemu E-podróżnik, KOLEO oraz u konduktora.

(Pamiętaj, że jeżeli nie kupisz biletu wcześniej i wsiadasz do pociągu w godzinach pracy kasy biletowej, konduktor doliczy 8 zł za jego sprzedaż w pociągu.)

Zaczynasz podróż w Kłodzku?

Na przystanku Kłodzko Miasto, na dworcu PKS, znajduje się kasa biletowa, która prowadzi sprzedaż biletów na połączenia Kolei Dolnośląskich

Bilety możesz zakupić również w Sklepie KD, w kasie oraz Biurze Obsługi Klienta, za pomocą systemu E-podróżnik, KOLEO oraz u konduktora w autobusie Kolei Dolnośląskich. Zgłoś się do obsługi autobusu, bezpośrednio po wejściu do pojazdu, aby uniknąć dodatkowej opłaty za brak ważnego biletu.

(Pamiętaj, jeśli wsiadasz do pociągu w godzinach pracy kasy biletowej, a nie posiadasz zakupionego biletu, konduktor doliczy 8 zł za jego sprzedaż w pociągu.)

W ofercie Kolei Dolnośląskich dostępne są różne rodzaje biletów. Najpopularniejsze z nich to bilety:

– jednorazowe – odcinkowe (na przejazd „tam” lub „tam i z powrotem” w konkretnej relacji),
– tygodniowe – odcinkowe,
– miesięczne – odcinkowe i sieciowe,
– weekendowe („Dolnośląski Bilet Weekendowy”),
– 24-godzinne („Wspólny Bilet Samorządowy”)

Ponadto, osoby uprawnione mogą skorzystać z dodatkowych ulg, obniżających cenę biletu. Zastosowanie mają między innymi ulgi:

– dla dzieci i uczniów: 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne,
– dla studentów: 51% na bilety jednorazowe i miesięczne,
– dla nauczycieli: 33% na bilety jednorazowe i miesięczne,
– dla rodziców posiadających KDR: 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne,
– dla osób, które ukończyły 60 lat: 25% na bilety jednorazowe,
– dla osób podróżujących wspólnie w małych grupach: 30% dla 2, 3 i 4 osoby (jeżeli nie korzystają z innych ulg).

Chcesz wiedzieć więcej o biletach? Zapraszamy na naszą dedykowaną podstronę. Informacji o ofertach udzieli również konduktor w autobusie lub pociągu.

Gdzie znajdują się przystanki autobusowe?

Przystanki autobusowe rozmieszczone są w taki sposób, aby zapewnić podróżującym nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. Na stacjach Kłodzko Główne i Kłodzko Miasto przystanki autobusowe KD znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego.

zobacz jak się przesiąść