A A Czcionka

Rozkład jazdy
ZgorzelecJelenia Góra
Kup bilet na przejazd pociągiem

Jelenia Góra ➤ Zgorzelec
490 utrudnień zgłoszone w systemie Sprawdź

Uwaga na odcinku Jelenia Góra – Lubań Śląski może występować zastępcza komunikacja autobusowa. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

sprawdź utrudnienia w ruchu

zobacz jak się przesiąść

Rozkład jazdy Zgorzelec-Jelenia Góra – kup bilet na przejazd pociągiem

Połączenie między stacjami PKP Zgorzelec i Jelenia Góra to podróż z uroczego przygranicznego miasteczka do dużego, znajdującego się między pasmami górskimi miasta. Jedyna trasa bezpośrednio łącząca oba miasta wynosi 75 km, a jej pokonanie pociągiem Kolei Dolnośląskich zajmuje około 1,5 godziny. Poznaj rozkład jazdy Zgorzelec-Jelenia Góra i wybierz się w jedyną w swoim rodzaju podróż.

czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
pon.
wt.
śr.
cz.
pt.
sob.
niedz.
kup bilet
1h34min
Zgorzelec
05:43
Jelenia Góra
07:17
1h34min
Zgorzelec
07:43
Jelenia Góra
09:17
1h34min
Zgorzelec
09:43
Jelenia Góra
11:17
1h34min
Zgorzelec
13:43
Jelenia Góra
15:17
1h34min
Zgorzelec
15:43
Jelenia Góra
17:17
1h37min
Zgorzelec
17:43
Jelenia Góra
19:20
1h32min
Zgorzelec
19:43
Jelenia Góra
21:15

Rozkład jazdy Zgorzelec-Jelenia Góra

Zamieszczona powyżej lista połączeń to wszystkie pociągi, jakie kursują na trasie Zgorzelec-Jelenia Góra. Każde z nich poza standardowymi taryfami biletowymi podlega również ofertom specjalnym, takim jak bilet przygraniczny, Euro-Nysa-Ticket oraz Weekend z KD. Warto się z nimi zapoznać, aby uczynić podróż nie tylko ciekawą, ale również tańszą. O szczegółach ofert, jakim podlegają pociągi stanowiące rozkład jazdy PKP Zgorzelec-Jelenia Góra, można dowiedzieć się z naszej strony internetowej lub przez infolinię.

liniowy schemat połączeń

Zgorzelec – Jelenia Góra – lokalizacje

Zgorzelec

Otwarta w 1847 roku stacja graniczna w Zgorzelcu mieści się na zachodnich obrzeżach miasta. Dostępna komunikacja miejska, autobusy PKS oraz parking, w połączeniu z dobrze rozwiniętą siecią dróg, zapewniają łatwy dojazd na miejsce osobom zmierzającym na pociąg Zgorzelec-Jelenia Góra i wiele innych.

W wyremontowanym budynku dworca Podróżni mogą skorzystać z poczekalni, lokalu gastronomicznego, toalety oraz pomieszczenia dla opiekuna z dzieckiem. Ponadto obiekt został dostosowany do osób niepełnosprawnych i niewidomych.

Jelenia Góra

Wniesiony w latach 1865-66 gmach dworca Jelenia Góra znajduje się około 2 km na wschód od ścisłego centrum. Umiejscowienie oraz pobliskie przystanki komunikacji publicznej i parking, dają możliwość dotarcia ze stacji końcowej relacji Zgorzelec-Jelenia Góra PKP w każde miejsce w mieście.

Odnowiony budynek dworca zapewnia hall z siedzeniami, lokal gastronomiczny, salonik prasowy oraz toaletę. Zamontowane w ramach prac remontowych windy usprawniają poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym.

Pewnie, wygodnie i bezpiecznie – pociąg Zgorzelec-Jelenia Góra zabierze Cię do celu.