A A Czcionka

PKP Żary
Rozkład jazdy pociągów KD

505 utrudnień zgłoszone w systemie Sprawdź

Bilety

Dworzec główny w Żarach posiada kasę Polregio . Nabyte w niej bilety uprawniają do podróży każdym pociągiem, który odbywa na stacji Żary przyjazdy i odjazdy. W celu zakupienia biletu zachęcamy także do skorzystania ze strony internetowej, co znacząco przyspiesza tę czynność.

stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
pon.
wt.
śr.
cz.
pt.
sob.
niedz.
kup bilet
Żary
05:39
Wrocław Główny
Żary
07:34
Forst (Lausitz)
Żary
07:43
Legnica
Żary
08:52
Wrocław Główny
Żary
10:53
Wrocław Główny
Żary
11:18
Legnica
Żary
14:29
Legnica
Żary
15:41
Tuplice
Żary
16:29
Wrocław Główny
Żary
16:58
Wrocław Główny
Żary
16:58
Legnica
Żary
17:15
Forst (Lausitz)
Żary
18:21
Legnica
Żary
19:11
Wrocław Główny
Żary
19:29
Forst (Lausitz)
Żary
21:39
Tuplice
Żary
22:07
Forst (Lausitz)

Kierunki podróży

Według klasyfikacji PKP stacja Żary to dworzec regionalny. Obsługiwane przez niego połączenia mają przede wszystkim służyć mieszkańcom regionu w codziennych podróżach. Każdego dnia pociągi ze stacji Żary zabierają Podróżnych do Wrocławia, Legnicy, Chojnowa i Tuplic. Nie mniej jednak Koleje Dolnośląskie dbają o rekreację swoich Pasażerów. Stąd uruchomione połączenie do Forst w Niemczech.

Ponadto, jako jedna ze znaczących stacji województwa lubuskiego, dworzec kolejowy Żary umożliwia podróż do Zielonej Góry, Lublina, Krakowa, a także do Görlitz i Berlina.

Poznaj rozkład jazdy stacji Żary i wybierz interesujący Cię pociąg KD.

Rozkład jazdy dworzec PKP Żary

Poniższy rozkład jazdy pociągów w Żarach przedstawia liniowe połączenia Kolei Dolnośląskich. Zamieszczone na nim informacje są aktualne i pozwalają w szybki sposób zorientować się w jakim kierunku prowadzą poszczególne trasy.

Szczegółowe informacje na temat połączeń zawiera także rozkład PKP Żary, zamieszczony na tablicach informacyjnych w budynku dworca i na peronach.

liniowy schemat połączeń

plakatowe rozkłady jazdy

Dworzec PKP Żary – lokalizacja

Stacja kolejowa Żary mieści się w centrum miasta, około 10 minut spacerem od Śródmieścia. Taka lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do sklepów, punktów gastronomicznych oraz miejsc noclegowych. Sam dworzec w Żarach służy jako poczekalnia.

Dojazd

Na pociąg ze stacji Żary można dotrzeć samochodem lub komunikacją publiczną. Dostępne w bezpośrednim sąsiedztwie parking i przystanek autobusowy oraz położenie przy skrzyżowaniu głównych dróg zapewniają doskonałą komunikację z całym miastem. W niedalekiej odległości znajduje się także dworzec PKS, dzięki czemu dworzec PKP Żary jest dostępny także dla mieszkańców pobliskich miejscowości.