Odkryj niesamowite Świnoujście

wakacyjny raj nad Bałtykiem

Marzysz o wyjątkowym urlopie nad polskim morzem? Świnoujście to doskonałe miejsce na spełnienie Twoich marzeń o idealnych wakacjach! Położone na trzech zamieszkałych wyspach oraz 41 niezamieszkałych, to uzdrowisko zaprasza Cię do odkrywania niezliczonych atrakcji, które zachwycą zarówno miłośników relaksu na plaży, jak i tych, którzy szukają bardziej aktywnego wypoczynku.

Zapierające dech w piersiach plaże

Wyobraź sobie szerokie, piaszczyste plaże, jedne z najokazalszych w Polsce, gdzie szerokość niektórych miejsc sięga niemal 200 metrów! Tutejsze kąpieliska wielokrotnie zostały uhonorowane międzynarodowym wyróżnieniem – Błękitną Flagą, co potwierdza ich nie tylko malowniczy, ale także czysty i bezpieczny charakter. To idealne miejsce do opalania się i kąpieli słonecznych, a także dla spacerowiczów i rowerzystów, którzy mogą korzystać z naszych wspaniałych promenad obfitujących w punkty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami.

Stawa Młyny – ikona miasta

Stawa Młyny, czyli charakterystyczny „wiatrak”, znak rozpoznawczy Świnoujścia, usytuowany na końcu Falochronu Zachodniego, przy ujściu Świny do Bałtyku. Ta imponująca konstrukcja, o wysokości 10 metrów, nie tylko kieruje statki na właściwy kurs, ale także wpisuje się w krajobraz miasta, znajdując się nawet w jego oficjalnym logotypie.

Najwyższa latarnia morska

W Świnoujściu znajduje się najwyższa latarnia morska na polskim wybrzeżu. Jej wysokość to ok. 65 metrów. Zbudowano ją na prawym brzegu Świny w połowie XIX w. Początkowo miała przekrój ośmiokątny, ale po remoncie na początku XX wieku zmieniono go na okrągły i w tym kształcie istnieje do dziś. Odwiedź to niezwykłe miejsce i pokonaj ponad 300 kamiennych stopni, aby podziwiać przepiękne widoki rozciągające się z jej szczytu!

Oaza spokoju w Parku Zdrojowym

Zanurz się w zieleni Parku Zdrojowego, który zaprojektował słynny architekt ogrodów, Peter Joseph Lenné. Całość założenia była na przestrzeni lat wielokrotnie modyfikowana, ale zachował się oryginalny układ alejek i zadrzewień, główne osie, place i ronda. Obecnie park zajmuje 58 ha i dzięki swej wspaniałej roślinności stanowi jedną z największych atrakcji miasta.

Odkryj historię w Muzeum Rybołówstwa

Wyjazd nad morze nie musi oznaczać wyłącznie błogiego lenistwa na plaży. Niech Twój urlop stanie się wyjątkowym przygodą poznawczą! Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza wszystkich, którzy są ciekawi historii miasta i połowów ryb w tych okolicach. Muzeum podzielone jest na trzy działy: przyrodniczy, morski i historyczny. Można tu obejrzeć wystawę poświęconą Morzu Bałtyckiemu, narzędzia połowowe, którymi niegdyś posługiwali się rybacy, a także eksponaty z dawnych lat Świnoujścia.

Tajemnicze fortyfikacje i Muzeum Obrony Wybrzeża

Odwiedź trzy ocalałe do dziś forty: Gerharda, Zachodni i Anioła, a także Muzeum Obrony Wybrzeża. Dzięki ponad 2000 eksponatów (w tym: umundurowanie, armaty i dokumenty), poznasz fascynującą historię Świnoujścia jako twierdzy morskiej.

Spacer po falochronach

W Świnoujściu możesz przeżyć romantyczny spacer „w głąb morza” dzięki zabytkowym, ok. dwustuletnim falochronom. Falochron wschodni ma aż 1400 m i jest najdłuższym kamiennym falochronem w Europie. To idealne miejsce na podziwianie nadmorskiego zachodu słońca. Falochron zachodni jest zdecydowanie krótszy, ma 350 m, ale to na nim wzniesiono najbardziej charakterystyczną budowlę Świnoujścia, czyli wspomnianą już wcześniej stawę przypominającą młyn.

Morska przygoda

Ze Świnoujścia można wybrać się w zagraniczny rejs. Promy kursują do portów takich jak m.in. Kopenhaga, Ystad czy Trelleborg. Zapewniają wygodny transport pieszych, samochodów i rowerów. Wycieczka z pewnością będzie świetną okazją, by odkryć nowe miejsca, zapoznać się z kulturą skandynawską i nacieszyć pięknem Bałtyku.

Z Wrocławia do Świnoujścia dojedziesz z Kolejami Dolnośląskimi w jedyne 5 godzin i 13 minut komfortowymi pojazdami typu Impuls 2! Pociągi kursują w każdy weekend od 22 czerwca do  31 sierpnia oraz, dodatkowo, 15 sierpnia (czwartek).  Wszystko po to, by zaoferować Ci możliwość wyboru spontanicznego wypadu, bądź dłuższego pobytu. Weekend? Tydzień? Dwa? Zostań, ile chcesz!

Bilet z rezerwacją miejsca można zakupić w kasie na dworcu w Legnicy, w Biurze Obsługi Klienta na dworcu Wrocław Główny oraz na KOLEO już od 23 maja.

Szczegóły oferty znajdziesz na stronie: Pociągiem nad morze – Premium Nadmorski | Koleje Dolnośląskie (kolejedolnoslaskie.pl)

 

KD PREMIUM NADMORSKI - banner Wrocław Główny - Świnoujście

Być może zainteresują Cię również