Milicz
Wybierz się Kolejami Dolnośląskimi w podróż po Dolinie Baryczy

Milicz to niezwykłe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Liczne miejskie zabytki są ciekawym początkiem dalszej podróży poza granice miasta. A tam- kilometry pieszych i rowerowych ścieżek oraz zapierająca dech w piersiach przyroda. Obudź w sobie odkrywcę i wybierz się z nami w podróż Doliną Baryczy.

 

Do Milicza dostać się można naszym pociągiem, który kursuje codziennie na trasie Jelcz-Laskowice – Wrocław – Oleśnica – Milicz – Krotoszyn

 

 

schemat linii d7

Gdzie kupisz bilet?

Bilety możesz nabyć:

  • bezpośrednio na stronie kolejedolnoslaskie.pl,
  • za pośrednictwem systemu E-PODRÓŻNIK,
  • za pośrednictwem platformy KOLEO
  • za pośrednictwem platformy BILKOM
  • w Biurach Obsługi Klienta i kasach biletowych KD,
  • u obsługi pociągów i autobusów KD,
  • w automatach biletowych prowadzących sprzedaż biletów KD,

 

Co warto zwiedzić w okolicy? 

Muzeum Bombki 

Ta turystyczna perełka miasta mieści się obecnie w budynku dawnej fabryki ozdób choinkowych. Atrakcja przyciąga zwiedzających imponującą kolekcją ponad 6000 szklanych bombek.

Kościół św. Andrzeja Boboli w Miliczu

Będąc w Miliczu warto odwiedzić Kościół Świętego Andrzeja Boboli, jedną z najważniejszych budowli sakralnych w regionie. Swoim wyglądem przypomina Kościół Pokoju znajdujący się w Świdnicy.

Stawy Milickie

Odkryj niesamowity urok słynnych Stawów Milickich – królestwa karpia i dzikich ptaków. Na terenie największego w Europie kompleksu stawów rybnych znajduje się ponad 300 zbiorników wodnych, które zachwycają swym pięknem i bogactwem żyjących w nich gatunków zwierząt. Odwiedź to miejsce i na własne oczy zobacz jak cudowna oraz zaskakująca jest dolnośląska fauna i flora.

Kolorowy Szlak Karpia

Są to w kolorowe karpie wyznaczające szlak po najważniejszych atrakcjach Milicza. Te kolorowe figury są rozmieszczone przy turystycznych ciekawostkach, na szlaku znajduje się 30 figur karpi.

Ścieżka rowerowa Trasą Dawnej Kolejki Wąskotorowej

Dolina Baryczy to wymarzone miejsce na rowerowe eskapady. Powstało tu wiele tras i ścieżek, które umożliwiają poznawanie uroków Doliny Baryczy. Jedną z ciekawszych tras rowerowych w Dolinie Baryczy jest ścieżka rowerowa Trasą Dawnej Kolejki Wąskotorowej.

Zaplanuj podróż