Z Wałbrzycha do Kłodzka z Joanną Lamparską i konkurs foto!

Przejazd z Wałbrzycha do Kłodzka z Joanną Lamparską

Koleje Dolnośląskie mają zaszczyt serdecznie zaprosić Was na niepowtarzalny przejazd turystyczny linią 286 z Wałbrzycha do Kłodzka, który odbędzie się 25 listopada, czyli w Dzień Kolejarza. W trakcie podróży, o zabytkach, atrakcjach i tajemnicach trasy i jej okolic opowie Joanna Lamparska – dziennikarka, pisarka i znawczyni Dolnego Śląska. To wyjątkowe wydarzenie, którego miłośnicy Dolnego Śląska, historii i wszyscy fani kolejnictwa nie mogą przegapić! Na 52 kilometrach trasy czeka m.in.: 9 stalowych mostów, 45 wiaduktów i 3 tunele, w tym uważany za najdłuższy tego typu obiekt w Polsce tunel pod górą Mały Wołowiec.

Wybierz się na wyjątkową wycieczkę z Kolejami Dolnośląskimi!

  • Data: 25 listopada 2023 r. (sobota)
  • Godzina: pociąg KD wyrusza ze stacji Wałbrzych Główny o 10:41, przyjazd do stacji Kłodzko Główne planowany jest na 11.47 (KD 69408)

Bilety na przejazd

Na wydarzenie nie obowiązują specjalne wejściówki – udział gwarantują Wam bilety kolejowe, które zakupicie na ten przejazd. Wybierzcie ofertę, która najlepiej pasuje do Waszych planów podróży i dołączcie do nas w tę sobotę! Pamiętajcie, że na stacji Wałbrzych Główny nie ma kasy biletowej KD – bilety możecie więc kupić u konduktora lub kierownika pociągu bez dopłaty, a także w biletomacie KD lub on-line.

Konkurs fotograficzny – wygraj szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego

Zachęcamy wszystkich uczestników do robienia zdjęć i uwieczniania wspaniałych widoków za oknem pociągu KD w sobotę. Dlaczego? Bo przed Wami konkurs!

  • Czekamy na Wasze najpiękniejsze fotografie z trasy 286 z Wałbrzycha do Kłodzka.
  • Przesyłajcie je na adres: biuletyn@kolejedolnoslaskie.eu z hasłem „Konkurs” w temacie e-maila.
  • Uwaga, na fotografii muszą znaleźć się elementy infrastruktury kolejowej!
  • Termin przesyłania zdjęć: od 25 listopada do 3 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone 8 grudnia na naszej stronie.

Spośród autorów nadesłanych prac jury wyłoni laureatów – zwycięzcę oraz dwóch wyróżnionych. Czekają na Was zestawy upominków! Możemy zdradzić, że autor zwycięskiej pracy otrzyma m.in. voucher na godzinne szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego 45WE w Ośrodku Szkolenia KD.

Przed nadesłaniem prac koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu.