Wyjątkowy Dzień Dziecka dla przedszkolaków z Kunic

Czy pociągiem z Legnicy można dojechać do Dubaju lub Paryża? Między innymi o to zapytały dzieci z @Przedszkola w Kunicach, które dziś odwiedziły siedzibę Kolei Dolnośląskich. Oprócz zwiedzania dworca, przejażdżki pociągiem oraz ciekawych opowieści pracowników kolei, nie zabrakło oczywiście upominków, które rozdawaliśmy także we Wrocławiu i na pokładach naszych pojazdów.

Wyprawa do Legnicy była nie lada atrakcją i pierwszą od półtora roku wycieczką dla milusińskich z Kunic.

– Bardzo się cieszymy, że po tak długim czasie udało nam się z dziećmi gdzieś pojechać. Mieliśmy tyle planów i pomysłów, niestety wszystkie pokrzyżowała nam pandemia koronawirusa – mówi jedna z nauczycielek grupy sześciolatków.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie budynku legnickiego dworca. Rezolutne sześciolatki zadawały wiele ciekawych pytań, a niektóre odczytały nawet treści z tablicy odjazdów.

Po wizycie na dworcu przedszkolaki w towarzystwie wychowawczyń i pracowników KD udały się na peron V. Tam czekał specjalny pociąg, który zabrał wszystkich na halę serwisową przy ul. Pątnowskiej, gdzie dzieci przez chwilę i z okien pojazdu mogły obserwować pracę specjalistów.

W drodze powrotnej każdy miał okazję wejść do kabiny maszynisty aby przekonać się, jak pociąg wygląda od tej niedostępnej na co dzień strony.

– A do czego jest ten guzik? – dopytywał jeden z chłopców. – Ale tu fajnie, jeszcze nigdy nie jechałem pociągiem – stwierdziła inny przedszkolak.

Za zakończenie wizyty w siedzibie Kolei Dolnośląskich dzieci otrzymały upominki, a na ręce pracowników trafiły pamiątkowe podziękowania, co było bardzo miłym akcentem.

Dziękujemy przedszkolakom i ich wychowawczyniom za miłą wizytę, ciekawe pytania i podziękowania. Do zobaczenia na pokładach pojazdów KD! 😊