Ważne! Od 15 marca nastąpi korekta rozkładu jazdy

W dniu 15 marca br. wchodzi w życie korekta Rocznego Rozkłady Jazdy. Pojawią się w nim nowe połączenia Kolei Dolnośląskich. Ponadto, z powodu prac remontowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, zmianie ulegną godziny odjazdów i przyjazdów wielu naszych połączeń, a w niektórych przypadkach – wprowadzona zostanie Kolejowa Komunikacja Zastępcza (KKZ).


Aktualny oraz przyszły rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich (kliknij)

Nowe połączenia

W nowym rozkładzie Koleje Dolnośląskie uruchamiają następujące połączenia:

 • Kąty WrocławskieWrocław Główny i z powrotem w dni robocze 9 dodatkowych par pociągów,
 • Wrocław Główny (o. 4:34) – Oleśnica (p. 5:09) w dni wolne od pracy,
 • Oleśnica  (o. 5:20) – Wrocław Główny (p. 6:00) w dni wolne od pracy,
 • Wrocław Główny (o. 23:45) – Legnica (p. 0:45) od 3 kwietnia 2020 r., w piątki,
 • Wrocław Główny (o. 14:27) – Wałbrzych Miasto (p. 15:27) od 19 kwietnia 2020 r., w niedziele,
 • Wałbrzych Miasto (o. 15:36) – Wrocław Główny (p. 16:37) od 19 kwietnia 2020 r., w niedziele,
 • Wznowiony zostaje ruch pociągów na trasie Wrocław – Wałbrzych – Mezimesti – Adrspach.

Kolejowa Komunikacja Zastępcza

Z powodu zamknięć wprowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe oraz prac remontowych infrastruktury kolejowej, prowadzonych przez tę spółkę, na niektórych odcinkach czasowo wstrzymany zostanie ruch pociągów. W związku z tym, Koleje Dolnośląskie będą realizowały przewóz pasażerów przy pomocy KKZ.

Komunikacja zastępcza będzie obsługiwać następujące trasy:

 • Świdnica – Dzierżoniów/Bielawa Zach; od 30 marca do 2 kwietnia,
 • Oleśnica/Grabowno Wielkie – Krotoszyn; w dniach 1-30 kwietnia,
 • Wałbrzych Miasto – Głuszyca/Kłodzko Miasto; od 1 kwietnia do 13 czerwca.
 • Świebodzice – Wałbrzych Miasto; od 1 kwietnia do 13 czerwca.
  Zmiany rozkładowe uwzględniające ten odcinek, dotyczą dwóch popołudniowych par nominalnego połączenia Wrocław Główny –  Wałbrzych Miasto. Po wprowadzeniu przez PKP PLK ograniczeń na tym szlaku, połączenie z Wrocławia do Wałbrzycha będzie łączone, tj. pociągi będą kończyły swój bieg w Świebodzicach, skąd przy pomocy KKZ pasażerowie zostaną przewiezieni do stacji Wałbrzych Miasto. Inaczej sytuacja będzie wyglądać w przypadku podróży do Wrocławia. Tu połączenie będzie skrócone i realizowane jedynie na trasie Świebodzice – Wrocław Główny, bez KKZ pomiędzy stacjami Wałbrzych Miasto i Świebodzice.

Na odcinku Lichkov – Międzylesie, na skutek wprowadzonego przez czeskiego zarządcę infrastruktury zamknięcia szlaku (prace remontowe), w okresie od 23 marca do 9 kwietnia KKZ zostanie uruchomiony za wszystkie pociągi Kolei Dolnośląskich kursujące na tym odcinku.

Najważniejsze zmiany w rozkładzie

 • W dniach 23-26 marca, z uwagi na ograniczenie dostępności infrastruktury, spowodowane pracami torowymi, na odcinku Kąty Wrocławskie – Wrocław Zachodni pociąg nr 69221/0 nie będzie zatrzymywał się na stacji Smolec.
 • Pociąg przyspieszony nr 69120, Lubań Śl. – Wrocław Gł. (przyjazd 7:24), na odcinku Legnica – Wrocław Główny będzie pociągiem osobowym, zatrzymujący się na każdym przystanku. W efekcie, dojedzie do Wrocławia o godzinie 7:48, czyli 24 minuty później niż obecnie.
 • Pociąg osobowy nr 69510, Lubin – Wrocław Gł. (przyjazd 7:45) na odcinku Legnica – Wrocław Główny będzie pociągiem przyspieszonym. W efekcie, dojedzie do Wrocławia o godzinie 7:26, 19 minut wcześniej niż w obecnym rozkładzie.
 • Pociąg osobowy nr 69234, Szklarska Poręba – Wrocław (przyjazd 9:35) będzie kursował na odcinku Jaworzyna Śląska – Wrocław Główny jako pociąg przyspieszony. Z powodu ograniczonej przepustowości spowodowanej pracami remontowymi PKP PLK dojedzie jednak 6 minut później niż w tej chwili, czyli o 9:41.

Z powodu remontu linii 286 na odcinku Wałbrzych Główny – Głuszyca:

 • pociąg osobowy nr 69836, Legnica – Kłodzko Główne (przyjazd 13:49): od 1 kwietnia do 13 czerwca będzie skrócony i zakończy bieg na stacji Kamieniec Ząbkowicki. Ważna informacja jest taka, iż pociąg zachowuje skomunikowanie do Kłodzka.
 • pociąg osobowy nr 69813, Kłodzko Główne (odjazd 12:55) – Legnica: od 1 kwietnia do 13 czerwca będzie skrócony o odcinek Kłodzko Główne – Kamieniec Ząbkowicki i z tej drugiej stacji rozpocznie swój bieg do stacji docelowej. Pasażerowie podróżujący z Kłodzka będą mieli do dyspozycji skomunikowane z tym pociągiem połączenie do Kamieńca Ząbkowickiego.
 • pociąg osobowy nr 69844, Bielawa Zachodnia – Kłodzko Główne (przyjazd 19:43): od 30 marca do 13 czerwca będzie miał skróconą trasę, kończąc bieg na stacji Kamieniec Ząbkowicki, z zachowaniem skomunikowania do Kłodzka.

Dodatkowo, od 24 marca do 24 kwietnia na odcinku Kralovec – Trutnov ze względu na zamknięcie po stronie czeskiej, przewozy nie będą realizowane w żaden sposób. Zaplanowane na odcinku Sędzisław – Kralovec (i z powrotem) pociągi, będą kursować dopiero od 24 kwietnia w liczbie czterech par pociągów w relacji Sędzisław – Trutnov (i z powrotem).

Na zakończenie chcielibyśmy przypomnieć o konieczności sprawdzenia obowiązującego rozkładu jazdy przed każdą podróżą, gdyż ze względu na liczne zamknięcia torowe, powodujące ograniczenia przepustowości lub zamknięcia szlaków, zmianie ulega większość godzin odjazdów i przyjazdów naszych pociągów.

Aktualny oraz przyszły rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich (kliknij)