Tramwaj Kolei Dolnośląskich

Tramwaj Kolei Dolnośląskich wyjechał na wrocławskie ulice

Od kilku dni po wrocławskich torowiskach kursuje tramwaj w kolorystyce charakterystycznej dla Kolei Dolnośląskich. “Poznaj Dolny Śląsk z naszymi Kolejami” to hasło zachęcające mieszkańców miasta do skorzystania z usług regionalnego przewoźnika.

– Tramwaj w barwach Kolei Dolnośląskich to forma zaproszenia mieszkańców Wrocławia do skorzystania z naszych usług. Nie ukrywam, że zależy nam na tym, aby jeszcze więcej osób wybierało pociąg jako codzienny środek transportu do szkoły, czy pracy, ale również w weekendy, zwiedzając region – mówi Piotr Rachwalski, Prezes Kolei Dolnośląskich

Warto podkreślić, że z usług Kolei Dolnośląskich z roku na rok korzysta coraz więcej pasażerów. Regionalny przewoźnik regularnie pobija kolejne rekordy – w 2017 roku KD przewiozły 9,4 mln pasażerów, co dało wynik o prawie 2 mln wyższy niż w roku poprzednim. Dodatkowo w maju br. z usług KD skorzystało ponad milion pasażerów.

– Bardzo cieszy nas fakt, że Dolnoślązacy konsekwentnie wybierają kolej. Łatwo zauważyć, że każdy kolejny miesiąc czy rok, to większa liczba pasażerów korzystających z usług Kolei Dolnośląskich – mówi Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Ważnym elementem dolnośląskiej spółki jest również rozwój kolei aglomeracyjnej na terenie miasta, co ma olbrzymi wpływ nie tylko na Wrocław, ale również na cały nasz region – dodaje.

Pociągi Kolei Dolnośląskich kursują niemal po całym województwie, co umożliwia mieszkańcom oraz przyjezdnym zwiedzić bardzo dokładnie region Dolnego Śląska, który uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Kursujące pojazdy to jedne z najnowocześniejszych w kraju, wyposażone w wiele dodatkowych elementów, które wpływają na komfort podróży, w tym: elektryczne gniazdka, klimatyzację oraz toalety.