Dolnośląski Rozkład Jazdy WIOSNA 2019!

Zbliża się kalendarzowa wiosna, a wraz z nią nowy rozkład jazdy. Pociągi Spółki Koleje Dolnośląskie S.A od 10 marca (niedziela) będą kursować według nowego rozkładu, który widnieje już na naszej stronie internetowej. Wiosenny rozkład jazdy będzie obowiązywał w okresie 10.03-08.06.2019 r.

Pasażerowie dolnośląskiego przewoźnika samorządowego mogą korzystać z siedemnastu linii na mapie połączeń Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. Od początku czerwca dołączona zostanie nowa linia (D11) do Lubina. Połączy ona stolicę Zagłębia Miedziowego m.in. z Legnicą i Wrocławiem. Od początku marca na tej trasie prowadzony jest już ruch pociągów towarowych.

Tymczasem od 25 marca 2019 r. pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli korzystać z nowego, wydłużonego odcinka linii D7 do Milicza oraz Krotoszyna. Dotychczas przewozy pasażerskie tej linii, były realizowane do Oleśnicy. Od końca marca w drodze do Milicza i następnie Krotoszyna, nasze pojazdy będą zatrzymywać się w: Oleśnicy Rataje, Dąbrowie Oleśnickiej, Dobroszycach, Grabownie Wielkim, Bukowicach Trzebnickich, Krośnicach, Wierzchowicach, Cieszkowie oraz Zdunach.

Dolnośląski Rozkład Jazdy WIOSNA 2019 obowiązujący od 10 marca 2019 r. do 8 czerwca 2019 r. (obejmujący pociągi Kolei Dolnośląskich, Przewozów Regionalnych oraz PKP Intercity.

Przyszły rozkład poszczególnych linii: bit.ly/2CkffhQ

Wiosenny rozkład jazdy przewiduje również kilka zamknięć torowych. Z uwagi na prace torowe realizowane przez zarządcę infrastruktury kolejowej za pociągi Kolei Dolnośląskich, przewozy pasażerskie będą realizowane na tych odcinkach przez zastępczą komunikację autobusową.


WYKAZ ZAMKNIĘĆ TOROWYCH SKUTKUJĄCYCH WPROWADZENIEM ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ

Lp. Odcinek zamknięty Okres Godziny Trasa ZKA Dot. linii
1 Węgliniec – Lubań Śląski 6 V–8VI całodobowo Węgliniec – Lubań Śląski D1
2 Żmigród – Rawicz (1 tor) 10 III–8 VI wybrane pociągi Żmigród – Rawicz D3
3 Głuszyca – Wałbrzych Główny 27 V–7 VI całodobowo Głuszyca – Wałbrzych Główny D15
4 Piława G. – Dzierżoniów Śl. 1 IV–24 V całodobowo Piława Górna – Kamieniec Ząbkowicki / Kłodzko Główne / Kudowa-Zdrój D5
5 Kłodzko Nowe – Duszniki-Zdrój 1 IV–8 VI całodobowo Kłodzko Główne – Kudowa-Zdrój D5, D15, D29