Rozkład jazdy
Wrocław GłównyDresden Hbf
Kup bilet na przejazd pociągiem

Rozkład jazdy Wrocław Główny – Drezno – kup bilet na przejazd pociągiem

Linia kolejowa łącząca stację PKP Wrocław Główny z Drezno Hbf to odcinek powstałej w XIX wieku Kolei Dolnośląsko-Marchijskiej. Dystans dzielący oba miasta wynosi około 285 km. Dzięki przeprowadzonym na przestrzeni lat modernizacjom linii można go pokonać już w 3 godziny. Współpraca Kolei Dolnośląskich z niemieckimi przewoźnikami umożliwia wycieczkę ze stolicy Dolnego Śląska do Saksonii, nawet jeśli do wykorzystania masz tylko weekend.

Skorzystaj z Promocji Drezdeńskiej – wybierz się w podróż Wrocław Główny-Drezno koleją.

Kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
pon.
wt.
śr.
cz.
pt.
sob.
niedz.
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet

Sprawdź ofertę >>> Promocja Drezdeńska

Rozkład jazdy Wrocław Główny – Drezno

Na rozkład jazdy Wrocław Główny-Drezno składa się kilka codziennych połączeń. Godziny odjazdów z Polski zostały dostosowane do godzin, w których kursują pociągi niemieckich linii z Görlitz. Przedstawiona powyżej lista podaje całkowity czas przejazdu, natomiast szczegóły można znaleźć w załączonym pod nią linkiem „Promocja Drezdeńska”.

Wrocław Główny – Drezno – lokalizacje

Wrocław Główny

Znajdujący się w centrum Wrocławia dworzec główny otwarto w 1857 roku. W wyremontowanym trzykondygnacyjnym gmachu znajdują się poczekalnia, kasy biletowe, lokale gastronomiczne, punkt informacyjny oraz toalety. Obiekt jest wyposażony w nowoczesne systemy informacji, w tym tablice elektroniczne, na których można sprawdzić aktualne połączenia krajowe i międzynarodowe, m.in. rozkład jazdy PKP Wrocław Główny-Drezno.

Dogodna lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie z każdą częścią miasta. Poza koleją można skorzystać z komunikacji miejskiej, dworca PKS, parkingów oraz taksówek.

Drezno

Znajdujący się w centrum miasta dworzec Dresden Hauptbahnhof po raz pierwszy został uruchomiony w 1851 roku. Jako jeden z najważniejszych dworców Niemiec obsługuje zarówno przewozy krajowe, jak i zagraniczne (w tym Wrocław Główny-Drezno). Dojazd do stacji ułatwia organizacja dróg miejskich oraz znajdujące się w pobliżu przystanki autobusowe i tramwajowe.

Odnowiony budynek dworca zapewnia Podróżnym dostęp do holu z ławkami, informacji, biletomatów, lokali gastronomicznych, sklepów oraz toalet. Po opuszczeniu terenu stacji z łatwością można znaleźć sklepy, noclegi, punkty gastronomiczne i usługowe oraz zabytki i atrakcje turystyczne.