Rozkład jazdy
LegnicaDresden Hbf
Kup bilet na przejazd pociągiem

Rozkład jazdy Legnica – Drezno – kup bilet na przejazd pociągiem

Trasa Legnica-Drezno to część historycznej Kolei Dolnośląsko-Marchijskiej, utworzonej w połowie XIX wieku. Odcinek, łączący jedne z największych ośrodków przemysłowych tej części Europy, ma długość nieco ponad 200 km, a pokonanie go pociągiem zajmuje maksymalnie około 3,5 godziny. Jest to niezwykle ciekawa podróż między dolnośląskim zagłębiem miedziowym a gospodarczym centrum Saksonii.

Zapoznaj się z rozkładem między stacjami PKP Legnica a Drezno Hbf i wyrusz na wycieczkę do Saksonii.

Kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
pon.
wt.
śr.
cz.
pt.
sob.
niedz.
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet

Sprawdź ofertę >>> Promocja Drezdeńska

Rozkład jazdy Legnica – Drezno

Kilka pociągów dziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach umożliwiających swobodną przesiadkę w Görlitz – tak przedstawia się rozkład jazdy Legnica-Drezno. Ze szczegółami „Promocja Drezdeńska” można zapoznać się, klikając w powyższy link.

Legnica – Drezno – lokalizacje

Legnica

Według klasyfikacji PKP dworzec w Legnicy posiada kategorię dworca wojewódzkiego. Po raz pierwszy został otwarty w 1880 roku i znajduje się w centrum miasta. Zmodernizowany w latach 2012-2013 gmach mieści kasy biletowe, BOK, poczekalnię oraz toalety. Na stację można dojechać z każdej części miasta, dzięki dobrze zorganizowanej sieci dróg. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz parking.

Jako jeden z największych węzłów komunikacyjnych województwa, stacja w Legnicy obsługuje nie tylko pociągi regionalne, ale również krajowe. Współpraca z przewoźnikami zagranicznymi pozwoliła również uruchomić połączenia zagraniczne, takie jak rozkład jazdy PKP Legnica-Drezno.

Drezno

Największy dworzec kolejowy Drezna mieści się w centrum miasta. Uruchomiony w 1851 roku do tej pory stanowi jeden z najważniejszych węzłów kolejowych Niemiec. Podzielona na 3 części hala peronowa obsługuje przewozy krajowe (np. do Berlina, Lipska, Frankfurtu czy Kolonii), jak również zagraniczne, m.in. do Pragi, Budapesztu czy Bratysławy. Wysiadając na stacji docelowej trasy Legnica-Drezno można skorzystać z poczekalni, lokali gastronomicznych i usługowych czy toalet.

Bardzo dobra lokalizacja oraz rozbudowana sieć dróg miejskich zapewniają doskonałe połączenie z różnymi częściami miasta. Aby do nich dotrzeć, można skorzystać z komunikacji miejskiej lub pobliskiej wypożyczalni samochodów. Do wielu atrakcji można dotrzeć również na piechotę w zaledwie kwadrans.