Rozkład jazdy
Jelenia GóraDresden Hbf
Kup bilet na przejazd pociągiem

Rozkład jazdy Jelenia Góra – Drezno – kup bilet na przejazd pociągiem

Odległość między stacją PKP Jelenia Góra a stacją Drezno wynosi ponad 180 km. Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich z niemieckimi przewoźnikami, trasę można pokonać w około 3,5 godziny. Jest to doskonały sposób podróży z górskiego polskiego miasta do zabytkowej stolicy Saksonii.

Sprawdź rozkład jazdy Jelenia Góra-Drezno i wybierz się w zagraniczną podróż pociągiem.

Kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
pon.
wt.
śr.
cz.
pt.
sob.
niedz.
czas podróży
stacja początkowa
godzina odjazdu
stacja końcowa
godzina przyjazdu
kup bilet

Sprawdź ofertę >>> Promocja Drezdeńska

Rozkład jazdy Jelenia Góra – Drezno

Trasa Jelenia Góra-Drezno obsługiwana jest przez dwóch przewoźników – Koleje Dolnośląskie do Görlitz, a stamtąd przez niemieckie koleje do Dresden Hauptbahnhof. Przedstawiona powyżej lista podaje całkowity czas, jaki zajmuje podróż. Szczegółowe informacje na temat trasy oraz biletów znajdują się pod podanym powyżej linkiem „Promocja Drezdeńska”.

Jelenia Góra – Drezno – lokalizacje

Jelenia Góra

Dworzec w Jeleniej Górze został wzniesiony w latach 1865-1866. Znajduje się we wschodniej części miasta, przy ulicy 1 Maja i stanowi jedną ze stacji węzłowych Dolnego Śląska. Na miejsce można dotrzeć swobodnie samochodem lub transportem publicznym. Przy dworcu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej i PKS oraz parking i postój taksówek.

Jako dworzec regionalny obsługuje przede wszystkim przewozy na terenie województwa. Można stąd jednak dotrzeć także do Warszawy lub Poznania. Możliwe jest również skorzystanie z połączeń, które przy współpracy z niemieckimi przewoźnikami tworzą rozkład jazdy PKP Jelenia Góra-Drezno i wybrać się na wycieczkę do Saksonii.

Drezno

Otwarty w 1851 roku dworzec Dresden Hauptbahnhof to największy dworzec w mieście. Znajduje się w centrum miasta i jest świetnie skomunikowany z całym jego obszarem. Poza przystankami komunikacji miejskiej w pobliżu można skorzystać z parkingu, a nawet wypożyczalni samochodów. W budynku dworca mieszczą się poczekalnia, toalety, lokale gastronomiczne i usługowe, informacja oraz biletomaty.

Kończąc podróż Jelenia Góra-Drezno Pasażerowie bez problemu znajdą w okolicy nocleg, restauracje, sklepy oraz najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne stolicy Saksonii.