Pociągi we Wrocławiu ze skróconymi trasami od 11:00 do 13:00 – prace saperskie

Pociągi Kolei Dolnośląskich w relacjach zawierających stację Wrocław Nadodrze będą kursować po skróconych trasach – jest to spowodowane pracami saperów w okolicach placu Staszica we Wrocławiu. Utrudnienia mają potrwać dwie godziny, pomiędzy 11:00 a 13:00.

W czasie trwania prac saperskich, ruch pociągów między stacjami Wrocław Nadodrze a Wrocław Szczepin zostanie całkowicie wstrzymany.

Tym samym pociągi Kolei Dolnośląskich w relacjach do Trzebnicy, Jelcza-Laskowic (przez Wrocław Wojnów) oraz Oleśnicy i Milicza będą kursowały z innych stacji na terenie Wrocławia.

W godzinach wyłączenia ruchu, pociągi relacji Wrocław Główny – Trzebnica – Wrocław Główny (nr 69910, 69951, 69912, 69953) zostają skrócone do relacji Wrocław Psie Pole – Trzebnica – Wrocław Psie Pole.

Pociągi w relacjach do Jelcza-Laskowic (przez Wrocław Wojnów), Oleśnicy i Milicza będą kursowały ze stacji Wrocław Sołtysowice. Będą także kończyć na niej trasę.

Pierwszym pociągiem, który przejedzie wyłączonym odcinkiem – jeśli prace zakończą się o deklarowanej przez saperów godzinie – będzie pociąg 69365 wyjeżdżający z Jelcza-Laskowic o godz. 12:06. Pojazd na ostatnim odcinku trasy będzie jednak opóźniony.

Prace saperów na placu Staszica związane są z odkryciem, podczas prac budowlanych, około 250-kilogramowego niewybuchu z czasów drugiej wojny światowej. Wszystkich podróżnych przebywających w okolicach prac saperskich prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa.