Oficjalnie zaprosiliśmy na „Pociąg do Rowerowej Krainy”!

W sobotę, 22 września w Żmigrodzie odbędą się obchody I Dnia bez Samochodu w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej. Koleje Dolnośląskie są partnerem tego wydarzenia. W sobotę regionalny przewoźnik zorganizuje przejazd specjalny ze stacji Wrocław Główny do Żmigrodu.

Pociąg specjalny odjedzie o godz. 12:22 ze stacji Wrocław Główny a przyjazd do stacji Żmigród planowany jest na godz. 13:05. Uczestnicy wydarzenie będą mogli wrócić do Wrocławia o godz. 19:00. Przejazd jest bezpłatny.

Podczas wydarzenia odbędzie się uroczyste otwarcie nowej drogi rowerowej Żmigród – Prusice oraz wspólny przejazd rowerami do Zespołu Pałacowo – Parkowego, gdzie od godziny 15:00 trwać będzie wielka rowerowa feta. Organizatorzy zaplanowali wiele dodatkowych atrakcji m.in. miasteczko drogowe, gry i zabawy zręcznościowe, warsztaty z samodzielnego serwisowania rowerów, czy stoiska z produktami lokalnymi Doliny Baryczy i Wzgórz Trzebnickich.

W poniedziałek, 17 września na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której oficjalnie zaprosiliśmy naszych pasażerów do Żmigrodu bezpłatnym „Pociągiem do Rowerowej Krainy”. Wzięli w niej udział m.in. Robert Lewandowski, Burmistrz Żmigrodu oraz Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich. Po krótkim briefingu prasowym, wspólnie rozdawali okolicznościowe bilety na zbliżające się wydarzenie, w pociągu jadącym właśnie do Żmigrodu.

– Bardzo się cieszę, że na tak ważne dla nas wydarzenie będzie można dojechać pociągiem Kolei Dolnośląskich. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do skorzystania z tego połączenia i udziału w naszym święcie rowerowym. Na gości czekać będzie masa atrakcji – mówił Robert Lewandowski, Burmistrz Miasta Żmigród podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zapowiadającej nadchodzące wydarzenie.

Podczas przejazdu odbędzie się także zbiórka publiczna na budowę Pomnika Pamięci, który ma być upamiętnieniem mieszkańców Kresów Wschodnich, którzy w Gminie Żmigród znaleźli swój drugi dom, żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Koleje Dolnośląskie jako regionalny przewoźnik angażują się w ważne wydarzenia organizowane na Dolnym Śląsku. Zachęcam do przejazdu naszym pociągiem i aktywnego uczestnictwa. Przy okazji będziemy mogli wesprzeć istotną inicjatywę jaką jest budowa Pomnika Pamięci – powiedział Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.