A A Czcionka

Pociąg do kultury Wrocław – Berlin
Bezpośrednie weekendowe połączenie
Wrocław – Berlin

351 utrudnień zgłoszone w systemie Sprawdź

Bilety na połączenie Wrocław – Berlin – Wrocław można kupić za pośrednictwem nowego sklepu KD.

 

W „Pociągu do kultury” Wrocław – Berlin / Berlin – Wrocław obowiązuje wyłącznie taryfa specjalna.

Wysokość opłat zawiera poniższa tabela:

Sprzedaż DB Sprzedaż KD
Przejazd/przewóz w przedsprzedaży (kasie/biletomacie/internecie)
lub pociągu w przypadku zamkniętej kasy
albo niedziałającego automatu
w pociągu w pociągu, BOK
i kasach biletowych KD
Normalny w jedną stronę 19,00 EUR 21,00 EUR 79,00 PLN *
Ulgowy 50% w jedną stronę 9,50 EUR 11,50 EUR 39,50 PLN *

* – przy zakupie w pociągu od stacji, na której czynna jest kasa biletowa do łącznej ceny biletu dolicza się opłatę za wydanie biletu w pociągu w wysokości 8,00 zł (nie dotyczy osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej).

Od powyższych cen nie stosuje się dalszych ulg i rabatów.

Dzieci do 6 lat podróżują za darmo, na podstawie dokumentu przewozowego osoby dorosłej. Dzieci w wieku od 6 do 15 lat od 1 kwietnia 2017 r. podróżują na podstawie biletu z ulgą 50%.

Na przewóz psa należy nabyć bilet według oferty specjalnej jak na przewóz osoby (od 1 kwietnia 2017 r. bilet z ulgą 50%). Każdy podróżny może przewozić tylko jednego psa.

Nie ma możliwości przewozu rowerów w „Pociągu do Kultury”.

Bilety wydane według oferty specjalnej obowiązują wyłącznie w „Pociągu do Kultury”. Nie ma możliwości przejazdu innymi pociągami na podstawie biletów wydanych w ofercie specjalnej.

Bilety wydane według oferty specjalnej obowiązują przy przejazdach międzynarodowych zarówno od/do stacji Wrocław Gł. i Berlin-Lichtenberg, jak również od/do stacji pośrednich na trasie „Pociągu do Kultury”.

Nie przewiduje się wymiany biletów i zwrotu pieniędzy za bilet niewykorzystany. Wszelkie roszczenia i wnioski o odszkodowania prosimy kierować do Kolei Dolnośląskich w trybie określonym w zakładce Skargi i reklamacje >>>

„Pociąg do Kultury” jest niedostępny w komunikacji krajowej i nie ma możliwości przejazdu pociągiem na podstawie innych biletów niż w opisanej powyżej ofercie specjalnej.

Przewóz osób niepełnosprawnych odbywa się zgodnie z procedurą opisaną w zakładce Dla osób niepełnosprawnych >>>

Wszystkie szczegóły w regulaminach poniżej.

 

WROCŁAW – BERLIN – WROCŁAW TYLKO ZA 79 ZŁ

Oferta „Berlin-Clubnight-Ticket” zakładała przejazd „tam” w piątek, a przejazd z powrotem w sobotę. Cena biletu na przejazd „tam/powrót” wynosi jedyne 79 zł.

Uwaga! Informujemy, że od 1 kwietnia 2017 r. Deutsche Bahn wprowadza fakultatywną rezerwację części miejsc do siedzenia w „Pociągu do Kultury”. Możliwość wcześniejszego, odpłatnego zarezerwowania miejsca do siedzenia jest możliwa wyłącznie przy odprawie w Niemczech. Koleje Dolnośląskie nie prowadzą rezerwacji miejsc do siedzenia.

Podróżni nieposiadający wskazania miejsca do siedzenia mogą zająć wolne miejsce, ale tylko do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca.