Nowy biletomat w Legnicy

Na dworcu kolejowym w Legnicy zainstalowano biletomat Kolei Dolnośląskich. Podróżni już mogą korzystać z dodatkowego kanału sprzedaży biletów.

Instalacja biletomatów na dolnośląskich stacjach kolejowych to odpowiedź spółki na potrzeby mieszkańców regionu. Dzięki rozwojowi sieci sprzedaży pasażerowie zyskują na czasie i komforcie podczas zakupu biletów. Biletomaty Kolei Dolnośląskich są już dostępne na kilkunastu stacjach w regionie.

Od maja instalujemy biletomaty na stacjach kolejowych, które cieszą się dużą popularnością podróżnych, a wcześniej nie dysponowały kasą biletową bądź wyznaczonym punktem sprzedaży biletów. W Legnicy co prawda kasy są, ale duży ruch pasażerski i sugestie mieszkańców zachęciły nas do zainstalowania kolejnego biletomatu – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Na dworcu kolejowym w Legnicy oprócz biletomatu znajduje się kasa sprzedaży przewoźnika, gdzie również można zakupić bilet na przejazd. Nowy biletomat stanął w hallu budynku.

W automatach biletowych dostępna jest pełna oferta Kolei Dolnośląskich – bilety według taryfy podstawowej (TP-KD) oraz taryfy RAZEM (dla podróżnych z REGIOkartą), bilety z ofert specjalnych – np. Taryfy Aglomeracyjnej, Biletu Sowiogórskiego, Weekendu z KD, czy Senior 60+. W biletomacie kupimy także bilet dla naszego pupila, na przewóz bagażu i roweru.

Więcej na temat wszystkich kanałów sprzedaży i cen biletów KD na stronie https://kolejedolnoslaskie.pl/