Płatność kartą i telefonem za bilet w pociągu

Płatność kartą w środkach komunikacji to już standard. Jednak wielu Podróżujących nadal zastanawia się, czy w pociągu można płacić kartą. Odpowiadamy – tak, w pociągach Kolei Dolnośląskich można płacić kartą. Nieustannie szukamy rozwiązań, które pozwolą usprawnić prace naszej załogi i podnieść komfort podróżowania pasażerów. Nowe terminale konduktorskie, w które wraz z końcem roku wyposażone zostały nasze drużyny, to przykład kolejnych działań tego typu. Dzięki nim bilety w pociągach KD można zakupić jeszcze szybciej i sprawniej.

Nieustannie szukamy rozwiązań, które pozwolą usprawnić prace  naszej załogi i podnieść komfort podróżowania pasażerów. Nowe terminale konduktorskie, w które wraz z końcem roku wyposażone zostały nasze drużyny, to przykład kolejnych działań tego typu. Dzięki nim bilety w pociągach KD można zakupić jeszcze szybciej i sprawniej.  

Nasi pasażerowie mogli już od kwietnia poznać komfort płacenia za bilet w pociągu kartą lub telefonem. Konduktorzy wyposażeni zostali bowiem w mobilne terminale do płatności bezgotówkowych. Teraz w skład nowych zestawów oprócz terminali weszły komunikujące się z nimi przez bluetooth pinpady płatnicze i drukarki. Dzięki temu całkowity czas sprzedaży od wyboru biletu, przez płatność, po wydruk będzie dwa razy krótszy niż dotychczas. Stanie się to możliwe m.in. dzięki sugerowaniu stacji początkowej podróży na podstawie danych GPS.

– Stale szukamy przestrzeni do podnoszenia komfortu podróży. Wiemy jak bardzo nasi pasażerowie cenią swój czas, a nowe terminale przyspieszą sprzedaż, druk i kontrolę biletów – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich – Będzie sprawniej, szybciej i nowocześniej, a nasi pracownicy z pewnością docenią również o połowę mniejsza wagę nowych zestawów.

Już nie musisz się zastanawiać czy w pociągu można płacić kartą. Tak, można! Wsiądź i swobodnie jedź w wybranym kierunku.