Letni wypoczynek nad Bałtykiem z Kolejami Dolnośląskimi. Już za kilka dni rusza sprzedaż biletów

Koleje Dolnośląskie po ubiegłorocznym sukcesie trasy nad morze ponownie uruchamiają pociąg KD Premium Nadmorski, który będzie kursował w weekendy od 22 czerwca aż do 1 września. Już 23 maja startuje sprzedaż biletów na popularne wakacyjne połączenie z Dolnego Śląska do Świnoujścia. To nie koniec nowości.

KD po raz pierwszy uruchomiło połączenie do Świnoujścia w ubiegłym roku. Przez całe zeszłoroczne wakacje trasa była bardzo popularna i z oferty skorzystało ponad 7 tysięcy pasażerów, którzy nad polskie morze podróżowali m.in. z Legnicy i Wrocławia. Podobnie będzie w tym sezonie.

KD Premium Nadmorski będzie kursował w weekendy od 22 czerwca do 1 września, natomiast 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Startuje też sprzedaż biletów na miejsca siedzące – można je zakupić w cenie 89 zł (z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry) i 99 zł (z Wrocławia).

Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo oraz w kasach przewoźnika, a więc sprzedaż na pierwsze połączenia ruszy jeszcze w tym tygodniu.

Co istotne – podróż na tej trasie zajmie tylko 5 godzin i 13 minut, a Koleje Dolnośląskie zrealizują je pięcioczłonowym pociągiem Impuls 45WE. Dzięki temu będzie to najszybsze połączenie Wrocławia ze Świnoujściem, ponad godzinę atrakcyjniejsze czasowo niż oferuje to konkurencyjny przewoźnik. Pociągi będą jeździć w wakacyjne soboty z Wrocławia Głównego o godz. 6.44, a w Świnoujściu planowany przyjazd to 11.57. Wrócić znad morza na Dolny Śląsk będzie można w niedziele: wyjazd ze Świnoujścia o 14:48, przyjazd do Wrocławia Głównego o 20:08.

– Ubiegłoroczna oferta okazała się sukcesem, podróżnym zaoferowaliśmy wysoki standard i szybki czas przejazdu. Po bardzo pozytywnym odbiorze, w tym roku postanowiliśmy ponownie pojechać nad Bałtyk, by Dolnoślązacy mieli tam komfortowe połączenie nad morze, a mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogli dotrzeć do najpiękniejszego regionu Polski, na Dolny Śląsk – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

KD Premium Nadmorski będzie kursował przez stacje: Wrocław Główny, Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.