Koleje Dolnośląskie ze zmianami w rozkładzie jazdy

Od 7 listopada na wybranych liniach obowiązywać zacznie zastępczy rozkład jazdy. W  efekcie prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały z pominięciem niektórych stacji. Na części odcinków wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Czasowe zmiany w rozkładzie jazdy dolnośląskiego przewoźnika będą obowiązywać od niedzieli, 7 listopada, aż do wprowadzenia rocznego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia br. Listopadowa korekta jest ostatnią modyfikacją przed wprowadzeniem rocznego planu, który obejmuje rozkłady jazdy wszystkich przewoźników kolejowych.

Korekta godzin odjazdów

Zmiany, choć drobne, obejmą znaczącą część pociągów Kolei Dolnośląskich, które zmienią swoje godziny przyjazdów oraz odjazdów z wybranych stacji. Jest to rezultat licznych prac remontowych oraz konieczności dostosowania się do ograniczonej przepustowości na wybranych liniach. Zmiany obejmą przede wszystkim pociągi kursujące na odcinkach Wrocław Główny – Rawicz oraz Wrocław Muchobór – Legnica.

Dla naszych pasażerów zmiany wiążą się z koniecznością dokładnego sprawdzania godzin odjazdu pociągów przez rozpoczęciem podróży. W większości przypadków pociągi będą kursowały w wielu wariantach różniących się zaledwie o kilka minut, lecz na niektórych odcinkach dojdzie również do zmian godzin przyjazdu – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich – Aby uniknąć niespodzianek, zachęcamy żeby zapoznać się ze zmienionym rozkładem jazdy, który dostępny jest na dworcach kolejowych, we wszystkich platformach sprzedażowych oraz na naszej stronie internetowej.

Oprócz zmian w czasie odjazdów, pociągi dolnośląskiego przewoźnika kursować będą z pominięciem konkretnych stacji. W przypadku linii 132 (D7) kontynuowany jest objazd z ominięciem przystanku Wrocław Brochów przez niektóre pociągi. Z kolei pociąg nr 69524 relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny kursować będzie bez zatrzymania się na stacjach Jezierzany, Jaśkowice Legnickie oraz Szczedrzykowice w dniach od 20-21 oraz 27-28 listopada br.

Zastępcza Komunikacja Autobusowa

Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury kolejowej – PKP PLK, na części linii pociągi zastąpione zostaną autobusami.

Kontynuowana będzie ZKA na odcinkach:

  • Jaworzyna Śląska – Strzegom/Rogoźnica w dniach 07.11-09.11.2021 (Za pociąg numer 69828 na odcinku Legnica – Jaworzyna Śląska)
  • Kudowa-Zdrój/Polanica-Zdrój – Kłodzko w dniach 07.11-30.11.2021.

Ponadto uruchomiona zostanie ZKA na odcinkach:

    • Oleśnica – Krotoszyn ZKA tylko za pociąg 67857 w dniu 08.11.2021 oraz za pociąg 76800 tylko w dniu 09.11.2021;
    • Chojnów – Rokitki – Modła – Wierzbowa Śląska oraz na odcinku Chojnów – Leszno Górne – Małomice – Żagań – Żary od poniedziałku do piątku w terminie 15.11-10.12.2021;
    • Zgorzelec – Goerlitz w dniu 27.11.2021 za 4 pary pociągów niemieckiego przewoźnika.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie kolejedolnoslaskie.pl w zakładce ROZKŁADY I BILETY.