Koleje Dolnośląskie uroczyście przywitały czterdziestomilionowego pasażera!

W czwartek (11 października) na Dworcu Głównym we Wrocławiu o godz. 8:30 wysiadł 40 000 000 pasażer Kolei Dolnośląskich. Okazał się nim Paweł Usinowicz z Wałbrzycha, który tego dnia podróżował porannym pociągiem z rodzinnego miasta do stolicy Dolnego Śląska.

Już podczas kursu obsługa pociągu informowała podróżnych, że dziś Koleje Dolnośląskie świętują wielki jubileusz, ponieważ od początku istnienia spółki, żółto-białymi pociągami podróżowało aż czterdzieści milionów pasażerów. Kiedy okazało się, że według statystyk to właśnie w tym pociągu jest pasażer, który za sprawą kupna biletu pomógł nam przekroczyć magiczną liczbę, wśród podróżnych pojawiło się pozytywne zaciekawienie.

Podczas jazdy obsługa pociągu z uśmiechem rozpoczęła sprawdzanie biletów. Niby to rutynowa czynność służbowa, ale tym razem pasażerowie z dużą ochotą pokazywali swoje bilety zbliżającym się konduktorom. Jubileuszowym podróżnym mógł zostać każdy. Po kilku kontrolach okazało się, że czwartkowy poranek należał jednak do Pawła Usinowicza, który jak się później okazało regularnie i od kilku lat jeździ naszymi pociągami.

– To niesamowite uczucie! Wspaniała sytuacja i wielka niespodzianka. Byłem bardzo zdziwiony, że padło akurat na mnie. Fakt, że podróżuje Kolejami Dolnośląskimi na trasie z Wałbrzycha do Wrocławia regularnie od dłuższego czasu, ale nie spodziewałem się, że zostanę czterdziestomilionowym pasażerem (uśmiech) – powiedział Paweł Usinowicz.

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu w towarzystwie m.in. Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Jerzego Michalak – Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Cezarego Pacamaja – Wiceprezesa Zarządu Kolei Dolnośląskich, szczęśliwego pasażera powitała spora grupa zainteresowanych wydarzeniem osób. Był specjalny tort z dedykowanymi muffinkami, balonowa brama, czerwony dywan oraz wiwatująca grupa taneczna i uroczysta muzyka odgrywana na żywo przez trębacza.

Jeszcze przed specjalną konferencją prasową z udziałem władz województwa oraz Kolei Dolnośląskich, Paweł Usinowicz uroczyście pokroił specjalny tort oraz opowiedział licznie przybyłym dziennikarzom o swoich wrażeniach i sporym zaskoczeniu. Czterdziestomilionowy pasażer Kolei Dolnośląskich w nagrodę otrzymał specjalny voucher, dzięki któremu będzie mógł przez pół roku podróżować wszystkimi liniami przewoźnika bezpłatnie.

– Jesteśmy dumni z faktu, iż tak duża liczba pasażerów w ciągu ostatnich lat podróżowała naszymi pociągami. Z radością możemy pochwalić się tymi statystykami, a one tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że nasze dotychczasowe starania przynoszą efekty. To owoc pracy wielu ludzi, którzy na co dzień pracują dla naszych pasażerów w spółce Koleje Dolnośląskie. Chcemy być pierwszym wyborem mieszkańców naszego regionu jeśli chodzi o sposób transportu i podróżowania  – powiedział Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.