Koleje Dolnośląskie po raz kolejny grają z WOŚP

Przejazd pociągiem w kabinie maszynisty, szkolenie w symulatorze jazdy, archiwalne papierowe rozkłady jazdy czy zestawy kolejowych gadżetów. To tylko kilka z dziesięciu aukcji Kolei Dolnośląskich na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przewoźnik kolejny rok z rzędu włącza się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Co więcej, wszyscy wolontariusze WOŚP będą mogli w dniu finału (29.01) korzystać z przejazdów KD bezpłatnie.

W najbliższą niedzielę (tj. 29.01) już po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem i hasłem tegorocznej zbiórki jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Zgromadzone dzięki Orkiestrze pieniądze umożliwią zakup nowoczesnych urządzeń i systemów służących do zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy. Do tych działań włączają się kolejny rok z rzędu Koleje Dolnośląskie.

Ramię w ramię z maszynistą

Zapraszamy miłośników kolei i nie tylko, do udziału w licytacjach przygotowanych przez Koleje Dolnośląskie. Wśród nich dwa wyjątkowe przejazdy pociągiem w kabinie maszynisty, trzygodzinne szkolenie w symulatorze jazdy pociągiem typu Impuls 45WE, unikatowy obraz przedstawiający pojazd SA139 – oraz prawdziwy rarytas – papierowe wydania rozkładów jazdy, które specjalnie na tę okazję pozyskaliśmy z archiwalnych zbiorów KD – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Możliwość obserwacji pracy maszynisty i drużyn konduktorskich jest największym marzeniem dla wielu miłośników kolei. W tym roku Koleje Dolnośląskie w ramach licytacji proponują dwie trasy: Legnica – Chocianów, gdzie po 22 latach powróciła kolej oraz Wrocław Główny – Głogów przez Wołów i Ścinawę, czyli przejazd słynną „Nadodrzanką”, którą po dziewięciu latach ponownie kursują biało-żółte pociągi. Zwycięzcy licytacji będą mieli szansę obserwować kolejowy szlak z najlepszego miejsca w pociągu.

Poprowadź pociąg KD

Wylicytować można także trzygodzinne szkolenie w symulatorze jazdy pociągiem, który można spotkać w taborze Kolei Dolnośląskich. Urządzenie naśladuje rzeczywiste zachowanie się pojazdu oraz oddziaływanie wszystkich sił oddziałowujących na maszynistę. W środku symulatora znajduje się realistyczna kabina i kokpit pociągu, rzeczywisty obraz szlaków jakości 4K i w technologii 3D.

Bezpłatne przejazdy dla wolontariuszy WOŚP

– W dniu finału każdy z wolontariuszy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich. Zależy nam na tym, by w sprawny i bezpieczny sposób mogli oni pokonywać odległości między stacjami, dojeżdżając ze swoich rodzinnych miast do miejsc zbiórek – dodaje rzecznik prasowy spółki.

W niedzielę, 29 stycznia, podczas kontroli biletów w pociągach KD wolontariusze powinni legitymować się identyfikatorem 31. Finału WOŚP. Z oferty wykluczony jest jedynie „Pociąg do kultury”, obsługiwany wspólnie z niemiecką spółką przewozową.

Wszystkie aukcje regionalnego przewoźnika są dostępna na Allegro do 12 lutego 2023 w zakładce Pomagaj z WOŚP pod tym linkiem.

Pozostałe licytacje.