Koleje Dolnośląskie organizują wyścig dla swoich pasażerów. Start już 2 czerwca!

Koleje Dolnośląskie z okazji jubileuszu 15-lecia przygotowały pierwszy w swojej historii konkurs -wyścig dla podróżnych. Na trzy osoby, które w dowolny czerwcowy weekend przejadą najwięcej kilometrów pociągami KD, czekają atrakcyjne nagrody. Przewoźnik organizuje wyścig pod hasłem „Ścigamy się? W weekend z KD!”.

Wyścig organizowany przez Koleje Dolnośląskie to wyjątkowa propozycja na spędzenie czasu w regionie. Oprócz samej przyjemności podróżowania pociągami po malowniczym Dolnym Śląsku, do wygrania są atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Wśród nich znajdują się przedmioty przydatne w każdej podróży, takie jak walizki czy słuchawki bezprzewodowe.

Tą propozycją zaczynamy wspólne świętowanie 15-lecia KD i promocji naszego pięknego regionu. Czerwiec jest idealnym momentem na kolejowe wyścigi – mówi Damian Stawikowski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Jak wziąć udział w wyścigu?

Zasady rywalizacji są bardzo proste. Wystarczy w czerwcu, w dowolny sposób, kupić „Dolnośląski Bilet Weekendowy” i dobrze zaplanować trasy, aby pokonać jak największą liczbę kilometrów. Podczas przejazdów należy skanować bilet każdorazowo po wejściu na pokład oraz tuż przed jego opuszczeniem, notując konkretne trasy. Ich długości można ustalić, korzystając np. z Portalu Pasażera.

Co ważne: wyścig trwa w godzinach obowiązywania Dolnośląskiego Biletu Weekendowego oraz wyłącznie na pokładach pociągów Kolei Dolnośląskich.

– Za oknem mamy piękną wiosnę i wiemy, że zwłaszcza na Dolnym Śląsku nie brakuje pasjonatów, którzy chętnie biją rekordy w liczbie pokonywanych kilometrów. Teraz oprócz samej frajdy można wygrać atrakcyjne nagrody. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie „Ścigamy się? W weekend z KD!” – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Kiedy rusza wyścig i jakie są zasady?

Konkurs rozpoczyna się 2 czerwca i będzie trwał cały miesiąc. Możemy wziąć udział w zabawie, wybierając dowolny weekend, w którym chcemy liczyć przejechane przez siebie kilometry.

Zabawa jest skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Młodsi uczestnicy także mogą wziąć udział w wyścigu, jednak wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która będzie skanowała za nie bilet i zgłosi się do konkursu. W rywalizacji nie mogą brać udziału grupy.

Wyniki z poszczególnych weekendów nie sumują się. Wygrają trzy osoby, które w czerwcu pokonają i udokumentują przebycie największej liczby kilometrów, ale też odwiedzą najwięcej stacji. W wyścigu punkty dostaje się bowiem również za różnorodność tras. Koleje Dolnośląskie, promując swoje nowe trasy, przyznają też bonus za odwiedzenie Chocianowa, Wołowa i Stronia Śląskiego.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu „Ścigamy się? W weekend z KD!” na tej stronie.