Porozumienie o współpracy Kolei Dolnośląskich z Muzeum Narodowym we Wrocławiu

W środę, 24 października oficjalnie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi, a Muzeum Narodowym we Wrocławiu. To początek owocnej współpracy – zapowiedzieli wspólnie przedstawiciele obu instytucji.

Oficjalne porozumienie zostało podpisane w obecności dziennikarzy na jednym z peronów Dworca Głównego we Wrocławiu w środę, 24 października przed południem. Dokument porozumienia podpisał Piotr Oszczanowski, Dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

– Od 2016 roku realizujemy projekt pod hasłem „Pociągi Pełne Kultury”, w ramach którego staramy się promować kulturę na Dolnym Śląsku. Ułatwiamy mieszkańcom naszego regionu dojazd do stolicy województwa, ale również do wszystkich miejsc, w których są różnego rodzaju atrakcje m.in. właśnie o charakterze kulturalnym. Spotkaliśmy się dzisiaj, by podpisać umowę i porozumienie, ale jednocześnie promujemy wystawę „Migracje” w Muzeum Narodowym. Wszyscy na Dolnym Śląsku jesteśmy w pewnym sensie migrantami. Koleje służą natomiast do tego, aby się przemieszczać i właśnie migrować na terenie naszego pięknego regionu i kraju. Niektóre obrazy wystawy „Migracje” przedstawiają Św. Katarzynę, czyli patronkę kolei – powiedział Prezes Piotr Rachwalski.

– Ta współpraca jest szczególna i w moim przekonaniu w pełni zrozumiała. Nasze misje w tym obszarze są zbieżne. My komunikujemy i prowadzimy widza, a pretekstem jest w tym przypadku nasza wystawa „Migracje”, która traktuje o podróżach. Koleje Dolnośląskie dają nam natomiast komfort podróżowania i przede wszystkim poznawania. Mam nadzieje, że ta współpraca przełoży się na wzrost zainteresowania naszymi propozycjami kulturalnymi w muzeum, a co za tym idzie, większą ilością gości, których będą do nas dowozić Koleje Dolnośląskie – powiedział Dyrektor Piotr Oszczanowski.

Zanim jednak doszło do podpisania oficjalnego porozumienia i konferencji prasowej, w pociągu jadącym z Miękini do Wrocławia pasażerowie mieli okazję zobaczyć specjalny spektakl aktorski, który wielu z nich pozytywnie zaskoczył podczas podróży. Ponadto podróżni otrzymali specjalny informator Muzeum Narodowego we Wrocławiu i przypinki tego ośrodka kultury i sztuki.

Oglądaj zdjęcia przewijając je!