Uruchomiliśmy połączenie do Milicza oraz Krotoszyna!

Zgodnie z zapowiedziami, Koleje Dolnośląskie wraz z pierwszymi dniami wiosny 2019 roku uruchomiły regularne przewozy pasażerskie do Milicza oraz Krotoszyna na linii D7.

Koleje Dolnośląskie powiększają siatkę połączeń o kolejne miasta, nie tylko w regionie. Od tej pory nasi pasażerowie mogą podróżować pojazdami samorządowego przewoźnika kolejowego również do Milicza oraz Krotoszyna w Wielkopolsce. Linia D7 łączy obecnie m.in. Jelcz-Laskowice, Wrocław, Oleśnicę oraz właśnie dwa nowe miasta na mapie kursów Kolei Dolnośląskich. Przewozy pasażerskie z Dworca Głównego we Wrocławiu do Milicza oraz Krotoszyna dziennie będzie obsługiwać siedem par pociągów. Do kolejnego powiatowego miasta na terenie Dolnego Śląska dojedziemy w około godzinę i trzydzieści minut, natomiast do Krotoszyna podróż potrwa dwadzieścia minut dłużej.

Dodatkowo na stacjach i przystankach: Grabowno Wielkie, Bukowice Trzebnickie, Krośnice, Milicz, Wierzchowice, Cieszków zmodernizowane zostały perony. Teraz wyposażone są w wiaty, tablice informacyjne oraz oświetlenie, a także przystosowane do obsługi podróżnych z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

Nowe możliwości linii D7 to idealna propozycja na wiosenno-letnie podróże i wycieczki. Milicz oraz jego okolice to piękno przyrody z bogatą ofertą wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wiele tras rowerowych dla każdego. Zieloną krainę wzbogacają dodatkowo słynne stawy milickie, gdzie wraz z najbliższymi można na przykład wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Warto wspomnieć również o Krośnicach, które znajdują się dwie stacje przed Miliczem od strony Wrocławia. Działa tam Krośnicka Kolej Wąskotorowa, która w sezonie wiosenno-letnim cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych turystów. Serdecznie zapraszamy do podróżowania z nami, Dolnośląskimi Kolejami!