E-podróżnik z Promocją Drezdeńską

27 lipca Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż „Promocji Drezdeńskiej”. Z tej lubianej przez pasażerów oferty transgranicznej będzie można skorzystać za pomocą portalu e-podróżnik.

Do momentu uruchomienia oferty w e-podróżniku jedynym sposobem nabycia biletu w ramach „Promocji Drezdeńskiej” była wizyta w BOK/kasie bądź jego zakup bezpośrednio u konduktora. Obecnie, przy wykorzystaniu internetowego kanału sprzedaży, można pojawić się na pokładzie pociągu z ważnym biletem… elektronicznym.

– Stawiamy na sprzedaż w sieci, bo wiemy, że dla wielu pasażerów jest to najwygodniejszy sposób nabycia biletów na przejazd, pozwalający zaoszczędzić czas – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – O ile nasza krajowa oferta podstawowa jest w całości dostępna w kanałach on-line, o tyle transgraniczne oferty własne – nie. Dlatego postanowiliśmy systematycznie wprowadzać je do sprzedaży internetowej a „Promocja Drezdeńska” jest pierwszym krokiem w tym kierunku – dodaje Rodak.

„Promocja Drezdeńska” obowiązuje we wszystkich pociągach osobowych Kolei Dolnośląskich (KD) i w pociągach trilex, trilex express Länderbahn (DLB) na odcinkach:

  • Wrocław Główny – Dresden Hbf (przez Legnicę, Zgorzelec i Bautzen)
  • Jelenia Góra – Dresden Hbf (przez Gryfów Śląski, Lubań Śląski, Zgorzelec i Bautzen)

Dostępne są bilety zarówno na podróż w jedną stronę, jak i powrotne, a ich cena uzależniona jest m. in. od ważności ich daty powrotu oraz liczby podróżnych na jednej przejazdówce. Bilety obowiązują również na połączenia przesiadkowe, wynikające z obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Co ważne, przejazd „tam” musi się rozpoczynać na terenie Polski.

Wszystkie szczegóły i regulamin znaleźć można na dedykowanej „Promocji Drezdeńskiej” stronie internetowej.

Koleje Dolnośląskie pracują także nad uruchomieniem sprzedaży swoich ofert do Czech przy współpracy ze znanym i lubianym serwisem KOLEO.

– Jesteśmy na etapie prac informatycznych i testowania nowej usługi, ale pojawienie się w ofercie KOLEO biletów KD+Czechy i Taryfy Polska-Czechy to sprawa przesądzona. W perspektywie kilku tygodni nasi pasażerowie będą mogli korzystać z tego udogodnienia przy planowaniu podróży do naszych południowych sąsiadów – zapewnia Rodak.


Koleje Dolnośląskie informują, iż zgodnie z decyzją niemieckiego rządu, od 1 sierpnia br. wjazd w ruchu lądowym na teren Republiki Federalnej Niemiec możliwy jest po okazaniu ważnego (maksymalnie 48h od pobrania próbki), negatywnego testu na COVID-19 (w jednym z języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski).

Z posiadania negatywnego wyniku testu zwolnieni są m. in.:

  • dzieci do 12 roku życia,
  • osoby zaszczepione (co najmniej 14 dni od podania dawki, kończącej proces szczepienia)
  • ozdrowieńcy (co najmniej 28 dni i maksymalnie 6 miesięcy po chorobie)
  • pracownicy transgraniczni,
  • osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu transgranicznego – do 24 godzin.