Biuro Obsługi Klienta w Zgorzelcu już otwarte!

Pierwszy bilet sprzedany w nowo otwartym BOK-u Kolei Dolnośląskich w ręce szczęśliwego pasażera trafił dziś kilka minut po godzinie 11. Tym samym, czynny siedem dni w tygodniu, trzeci już punkt obsługi podróżnych KD, rozpoczął funkcjonowanie.

– To dla nas podwójnie ważna i radosna chwila – mówił wiceprezes spółki Wojciech Zdanowski. – Dziś umożliwiamy naszym pasażerom kompleksową obsługę pasażerską w komfortowych warunkach, a już za chwilę, 15 grudnia, pojawią się tutaj – miejmy nadzieję – pierwsze pociągi elektryczne, co także otwiera nowe możliwości podróżowania między Saksonią a Dolnym Śląskiem, poprzez skomunikowanie tutaj właśnie, na stacji Zgorzelec Ujazd, pociągów z Wrocławia i z Drezna.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele niemieckiego przewoźnika – Die Länderbahn.

– Cieszymy się, że otworzyliście państwo to centrum obsługi klienta – powiedział Christian Schiffner.  – Dla nas jest to o tyle cenna inicjatywa, że – jako partner – już od grudnia będziemy mogli dojeżdżać do Zgorzelca naszymi pociągami, a tutaj stworzy się naszym pasażerom możliwość przesiadki do Wrocławia , Jeleniej Góry i Węglińca. Tutaj będą nasi pasażerowie będą mieli możliwość kupna biletów na dalszą podróż, a to dla nas bardzo ważne.