Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy

Od niedzieli, 14 czerwca, obowiązywać zacznie korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zmiany spowodowane są wprowadzanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe zamknięciami torowymi. W związku z tym aktualizacja obejmie także połączenia Kolei Dolnośląskich.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy, od 14 czerwca, na skutek prowadzonych przez PKP PLK prac remontowych, zmienią się godziny odjazdu i przyjazdu większości pociągów Kolei Dolnośląskich, a czasowo, na wybranych odcinkach, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Utrudnienia będą dotyczyć czterech linii kolejowych.

W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK na linii 137, pomiędzy Legnicą a Ząbkowicami Śląskimi zorganizowana zostanie komunikacja zastępcza na następujących odcinkach:

  • Dzierżoniów – Ząbkowice Śląskie (z jedną parą w relacji: Dzierżoniów – Kamieniec Ząbkowicki – Dzierżoniów) w okresie od 15 do 29 czerwca 2020 r. (mapa przystanków)
  • Świdnica Miasto – Dzierżoniów/Bielawa Zachodnia w okresie od 29 czerwca do 3 lipca 2020 r. (mapa przystanków)
  • Legnica – Jawor w okresie od 9 do 24 lipca 2020 r. (mapa przystanków)
  • Jawor – Strzegom w okresie od 27 lipca do 3 sierpnia 2020 r. (mapa przystanków)

W przypadku linii 274 (odcinek Zgorzelec/Goerlitz – Jelenia Góra) komunikacja zastępcza będzie obowiązywać na trasie:

Zmiany obejmą również linię 309, gdzie komunikacja zastępcza od 4 do 29 sierpnia 2020 r. będzie przewoziła pasażerów na odcinku Kłodzko Główne – Kudowa Zdrój z pominięciem stacji Kulin Kłodzki. (mapa przystanków)

Natomiast na linii 286 komunikacja zastępcza zostaje utrzymana w nie zmienionej formie. Relacja Wałbrzych Miasto – Głuszyca będzie obsługiwana w całości przez komunikację zastępczą (mapa przystanków), a podróż na odcinku Głuszyca – Kłodzko Główne będzie można odbyć pociągiem. Wyjątkiem będą jednolite połączenia w relacji Kłodzko Miasto – Głuszyca – Wałbrzych Miasto, które będą obsługiwane autobusami (mapa przystanków), a w porze ich kursowania nie będą uruchamiane pociągi między Głuszycą a Kłodzkiem.

Według informacji od PKP PLK, prace torowe na odcinku Wałbrzych Główny – Głuszyca, rozpoczęte 1 kwietnia br., zostaną zakończone 29 sierpnia i od następnego dnia Koleje Dolnośląskie będą mogły przywrócić kursowanie pociągów.

Na zakończenie chcielibyśmy przypomnieć o konieczności sprawdzenia obowiązującego rozkładu jazdy przed każdą podróżą.

Aktualny oraz przyszły (od 14.06.) rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich (kliknij)